рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Зеленському треба почути Путіна

  • Андрій Любка

   Український письменник

  • Розсилка
  Зеленському треба почути Путіна

  Сподіваюся, президент України Володимир Зеленський знайде час, щоб послухати бодай нарізку з прес-конференції президента Росії Володимира Путіна

  Розумію, що слухати й дивитися таке неприємно, але дуже треба. Паралельно можна підглядати в статистику обстрілів на Донбасі й згадувати сказане кремлівським зверхником на Нормандській зустрічі.

  Вірю, що це може протверезити деякі «гарячі» голови серед нової української влади. Тих, що палко вірять у мирні ініціативи й із оптимізмом сідають за стіл переговорів з агресором. Серед іншого Путін сказав, зокрема, й таке: «…в ході створення радянського союзу споконвічно російські території, які до України взагалі не мали ніякого відношення, все Причорномор'я, західні землі російські були передані Україні з дивним формулюванням "для підвищення процентного співвідношення пролетаріату в Україні", тому що Україна була сільською територією. Це дещо дивне рішення, але воно відбулося. Це все спадщина державного будівництва Володимира Ілліча Леніна і тепер ми з цим розбираємося».

  Чи можна про мир і повернення територій (зауважте, що про Крим на нормандській зустрічі навіть не йшлося, тільки Донбас!) говорити з людиною, яка через тиждень у прямому ефірі говорить про третину України як споконвічно російську землю? Говорячи про таке на повному серйозі, Путін фактично готує російську громадську думку до нових воєн і анексій. Бо чи можна одночасно планувати повернення Україні одних територій і зазіхати на інші?

  А ось що Путін сказав про Донбас: «Там немає іноземних військ. Та-а-ак. Там є місцева міліція, місцеві сили самооборони. Вони складаються з місцевих жителів. З місцевих. Мені весь час задають питання: "Звідки у них танки, важка артилерія?" Ось у багатьох гарячих точках світу відбуваються конфлікти і бойові дії із застосуванням танків, артилерії і так далі. Звідки вони беруть? Мабуть, від тих структур і держав, які їм симпатизують. Але це їхня техніка, а не іноземна».

  Тепер, коли Володимир Зеленський знає про реальну ситуацію на Донбасі не з російськомовних ЗМІ, а з щоденних рапортів армії і спецслужб, ці слова Путіна для нього дуже актуальні. Адже допомагають зрозуміти, що вірити жодному слову президента Росії не можна. Що не існує меж цинізму й брехні для зовнішньої політики Кремля. Що миру там ніхто не прагне і не вважає його варіантом виходу з ситуації.

  Українців вигадав Потоцький, на Донбасі іноземних військ немає, а все Причорномор’я – «ісконно» російське. Саме так вважає президент Росії, і згідно цих поглядів формує свою політику. Бажаю українському президенту якомога швидше позбутися ілюзій і нарешті почути Путіна – той висловлюється максимально ясно й не криючись.

  Джерело: День

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Цибулько
  Володимир Цибулько

  Український письменник

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Олексій Арестович
  Олексій Арестович

  військовий експерт

  Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Іванна Климпуш-Цинцадзе

  Народний депутат

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ