Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Сучасні українці є жертвою і плодом жахливого 20-го сторіччя

  • Остап Дроздов

   Журналіст

  • Розсилка
  Сучасні українці є жертвою і плодом жахливого 20-го сторіччя

  Мені анонсували появу нового якісного історичного журналу у Львові, з нетерпінням чекаю на нього

  Журнал мав би називатися Local History, як я зрозумів (чи якось так). У деб'ютному числі має бути мій невеличкий коментар на тему «наскільки важлива історія». Знали кого питати ))) Бо:

  «...Я не належу до тих людей, для яких важливе минуле. Не має значення ні національна гененалогія, ні офіційна історіографія – має значення тяглість, спадкоємність. Нам насильно було перетято історичну тяглість та спадкоємність. Не важливо, коли розпочинається твоя історія – важливо, які національні матриці ти відтворюєш із минулого. 

  Основною проблемою національної пам’яті українців є слабка акцептація Київської Русі. На превеликий жаль, історія української монархії взагалі ніяк не обігрується сучасниками. А мені якраз найбільш цікавою є монарша спадщина як предтеча. Толку з того, що вулиці в нас називають іменами королів і княгинь – якщо середньовічний монархізм ніяк не присутній ні в епосі, ні в історичній практиці.   Те саме – з козацтвом. Доба козаччини мені є мало цікавою з огляду на моє галицьке походження. Називання себе генетичними козаками викликає в мене хіба що посмішку. Козаки ідеологічно - вороги кожного галичанина-уніата. І дякувати Богу, від нападників у шароварах Львів зумів відкупитися, а то було б не гірше татаро-монгольського іга. ...Сучасні українці є жертвою і плодом жахливого 20-го сторіччя. Усі попередні історичні номінації є безповоротно відрубані 20-им сторіччям. На фізіологічному рівні були знищені носії будь-якої іншої ідентичності, окрім як покірно-селянської та русифікованої. Відтак усе, що було з українцями до 20-го сторіччя, кануло в Лету і не є актуальним. Актуальним є лише 20 сторіччя, яке зліпило новий тип українця. Ми – нащадки гірших. Ми – діти згвалтування. Нас запліднив більшовицький монстр, забравши рідну мову і рідну пам'ять. Гомо советікус – це домінуюча природа сучасного українця. 

  Тож національна терапія повинна базуватися яксамраз на подоланні 20-го століття. Ми вже ніколи не зможемо Київську Русь зробити першоточкою, адже вона перейшла в розряд мертвих легенд. Ми ще можемо актуалізувати козацьку добу, але це буде радше компліментарністю щодо самих себе. Я би казав почати працювати не над пошуком історичного первня, а над заснуванням модерного українця. Він має бути безвізовий, він повинен трактувати радянське минуле як окупацію, він повинен самостійно дерусифіковуватися, він повинен мислити себе не слов’янином, а європейцем, він повинен жорстко знищувати свої власні звички та патерналістську лінь». 

  Єгиптяни теж мають славетну історію, але тепер вони за 20 доларів возять на верблюдах туристів. Фетишизація минулого - річ із розряду самозадоволення: нікому не шкодить, але нічого не народжує. Подолання 20-го сторіччя - ось що я поставив би за ціль номер 1 для теперішнього й наступного поколінь.

  Джерело: блог Остапа Дроздова

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Богдан Яременко
  Богдан Яременко

  Голова правління «Майдан Закордонних Справ»

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ