Сергій Борщевський Письменник, дипломат, експерт Центру дослідження Росії

Безпека України не належить до пріоритетів Московської церкви

«Бо Я не посилав їх, говорить Господь, і вони пророкують неправду в ім"я Моє...» (Єр. 27:15)

Чому Онуфрій не говорить віруючим про необхідність залишатися вдома на Великдень? - запитує єпископ ПЦУ Євстратій і веде далі, - сказати, що вражений - нічого не сказати... Навіть особисто Московський патріарх - закликає залишатися вдома. І підкріплює свої слова цитатою зі Святого Письма: «У що бити ще вас, що продовжуєте свою затятість» (Іс.1:5).

Чудово розумію здивування єпископа Євстратія - нормальну реакцію щирої серцем і думками людини, але...Так сталося, що оприлюднив свої думки речник Священного Синоду ПЦУ 14 квітня (нагадаю, цього дня виповнилося 80 років, відколи президія Верховної Ради УРСР видала указ, за яким у священників Західної України вилучалися богослужбові книги), а прочитав я його роздуми 15 квітня (цього дня в 1919 році в совєтській Росії почалося створення системи концтаборів). Таборів, через які згодом пройшли і жертвами яких стали мільйони людей, у тому числі й українські священики.

Не нагадуватиму тут про їхню хресну путь, як і про переслідування та заборони царських і совєтських часів. Їх ніхто не відтворить краще за Івана Огієнка. Нагадаю лише, що одна з небагатьох у Росії щирих прихильників української Незалежності Валерія Новодворська належала до Харківсько-Полтавської парафії УАПЦ(о), а на запитання журналіста, чому до української Церкви, а не до РПЦ, відповіла: - Хіба Ви не знаєте, що РПЦ - ідеологічний відділ Єдиної Росії? І ще одна заувага: пам'ятаєте, як 2015 року Гундяєв окропляв та благословляв ракети Р-36, відомі під назвою Сатана?

Ризикну припустити: заклик Гундяєва залишатися вдома був, так би мовити, для внутрішнього вжитку, розрахований на громадян РФ. Безпека ж громадян України в кращому випадку не належить до пріоритетів очолюваної ним церкви. В гіршому - не хочеться й казати...

«Бо Я не посилав їх, говорить Господь, і вони пророкують неправду в імя Моє...» (Єр.27:15).

P.S. Сьогодні стало відомо, що грецькі власті розпочали кримінальне переслідування відомого своїм москвофільством митрополита Керкірського Нектарія за порушення правил карантину.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: