рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Як Барак Обама у 2014 році допоміг Україні під час російської агресії

  • Олександр Турчинов

   Секретар Ради національної безпеки і оборони України (2014-2019)

  • Розсилка
  Як Барак Обама у 2014 році допоміг Україні під час російської агресії

  «Ми не хочемо дратувати Путіна, не хочемо дратувати ядерну Росію»

  Ви знаєте, що Україна колись мала ядерну зброю.

  Росія, Сполучені Штати, Велика Британія виступили гарантами нашої безпеки. Нам сказали, що вам не потрібна ніяка ядерна зброя, ми гарантуємо, що територіальна цілісність України буде назавжди.

  I один із гарантів напав на нашу державу. Я звернувся до президента Сполучених Штатів, скaзав, що на нас напали, і нам потрібна ваша допомога. В нас з вами є підписанi угоди.

  І він прислав мені віце-президента Байдена і держ. секретаря Керрі, які мені пояснили, що Будапештський меморандум це виключно політична декларація і вона не несе ніяких зобов'язань.

  Тобто зброя була реальна, Україна мала третій ядерний потенціал у світі, нам не був страшний ніякий ворог, ніхто б не посмів напасти на Україну. Але тоді потрібні були кредити, потрібні були ресурси. Ніхто не думав, що прийдеться воювати, і захищати країну. І ми легко відмовилися від зброї, на папірці, які, як виявилось, нічого не варті.

  Мені сказали: «Пане президенте, ми вас поважаємо, ми вас любимо, і будемо вам допомагати. На дипломатичному рівні».

  І тоді ми просили зброю, збройну допомогу. І менi не дали жодного набою. Нам не дали жодного шолому, жодного захисного засобу. Нам не дали навіть одягу.

  Я дав команду митниці розкрити кордони для волонтерів, і брат тут розповідав, як волонтери завозили допомогу чемоданами. Бронежилети, яких у нас взагалі не було в армії, завозили волонтери, хто скільки може, хто скільки дотягне. Шоломи, берци - все це завозили волонтери. В армії не залишилося навіть жодної похідної кухні. Все просто розпродали. Мешканці України, патрiоти України готували солдатам, а так вони місяцями були на сухому пайку.

  Отак ми починали воювати. І тільки два роки тому, при президенті Трампу, ми вперше почали військову співпрацю із Сполученими штатами. Нам надали Джавелини, це протитанкові ракети, ви знаєте.

  В нас є зараз ракети не гірше. Ми вже випускаємо українські ракети, які не гірше Джавелінів, i які надійно знищують цілі. Українська «Стугна» прожигає броню товщиною до метра, знищуючи будь-яку броньовану ціль на відстані 5-7 км»

  Це було важливе політичне рішення. Для нас було дуже важливо, що Сполученi Штати нарештi почали надавати нам летальнy зброю. І це був дуже важливий крок, тому що ні Європа, ніхто, летальної зброї в Україну не поставляв.

  Вони казали: «Ми не хочемо дратувати Путіна, не хочемо дратувати ядерну Росію»

  А хто її дратував, коли вони напали на Крим? А хто її дратував, коли вони напали на Донбас?

  Kоли я об'явив мобілізацію по країні, мені зателефонували з Європи, керівники Німеччини та інших країн, та і пан Керрi мені телефонував:

  «Навіщо ви провокуєте Росію?

  -Ми не провокуємо, ми захищаємо свою країну, в нас немає іншого вибору.

  -Не провокуйте Росію»

  Я подякував за співчуття і поклав трубку.

  I ми провели мобілізацію. У нас було мобілізовано у декілька етапів понад 200 тис чоловік, які фактично змогли захистити Україну. І на сьогодні, в усякому разі, не так давно, українська армія є однією із найсильніших в Європі і здатна знищувати будь якого ворога.

  Але її треба підтримувати, її треба фінансувати, її треба поважати. І я дуже сподіваюсь, що президент Зеленський зрозуміє, що без сучасної боєвої, боєздатної української армії України не буде»

  Джерело: блог Світлани Павленко

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Цибулько
  Володимир Цибулько

  Український письменник

  Андрій Піонтковський
  Андрій Піонтковський

  Публіцист, політолог

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ