Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Два сценарії Путіна щодо впливу на вибори в Україні

  • Юрій Карін

   Головний редактор сайту «Інформаційний спротив»

  • Розсилка
  Президент РФ - Два сценарії Путіна щодо впливу на вибори в Україні
  Президент РФ
  Фото: Reuters

  Реалізацією цих сценаріїв займаються різні кремлівські групи

  На сьогодні в якості основного варіанту «остаточного вирішення українського питання» в кремлівських кабінетах бачать втручання або висловлюючись коректніше, вплив на українські вибори за так званим «молдовським сценарієм».

  Його суть полягає в нав'язуванні Україні плану «федералізації», який до 2014 року активно просувався «Українським вибором» кума Путіна - Віктора Медведчука. Він пов'язаний з насиченням політичної арени України (особливо парламенту) політиками, які підтримують ідею автономії Донбасу в складі України з подальшою її федералізацією. Довгостроковий план, черговим етапом якого стануть місцеві вибори в 2020 році, передбачає поглиблення розколів усередині нашого суспільства за рахунок «параду автономій», а в перспективі повинен призвести до втрати суверенітету або територій. Наприклад, у вигляді «сухопутного коридору» до Криму.

  Першочергові цілі РФ не змінюються досить давно, тому їх доволі просто описати: це оновлення українських політичних процесів у вигідному для Москви форматі, а також інтеграція в українську політику російських маріонеток із розширеними повноваженнями.

  Крім того, їх поточне завдання полягає в послабленні державності нашої країни за рахунок нівелювання її зовнішньополітичних зусиль, розвалу сектора оборони та безпеки. Це повинно привести до відмови стратегічних партнерів від України, від її підтримки в протистоянні з РФ.  Більш «далекі» цілі - дезінтеграція проєвропейського політичного блоку України з паралельним послабленням інституту влади з кінцевим підсумком - «вихід» на прямі переговори з так званими «ДНР/ЛНР». В цілому, ідея зрозуміла - переконати світ, що біле це чорне або іншими словами, змусити вірити в московську казку про те, що «в Україні громадянська війна, а РФ до цього не має ніякого відношення». Це прямий шлях до зняття санкцій, які боляче б'ють по російській економіці.

  Так, склалося, що реалізацією даного сценарію займаються дві групи впливу з Кремля - Віктора Медведчука і Владислава Суркова, які фактично заважають одна одній. Швидше за все, це призведе до того, що «Болівар не витримає двох». У жорсткій конкуренції між ними поки з великим відривом виграє Віктор Медведчук, який, серед іншого, має «карт-бланш» і значну фінансову підтримку Кремля.

  Варто зазначити, що кум Путіна, як би це не здавалося парадоксальним, в своїй роботі в основному використовує напрацювання конкуруючого, «сурковського» табору, а їхня суть полягає в наступному.

  По-перше, просування і прохід до парламенту проросійської політсили за допомогою будь-яких можливих схем за явної підтримки Кремля. В даному випадку це «Опозиційна платформа - За життя». З цією метою Віктору Медведчуку створюється імідж «миротворця», проводяться «PR-переговори» про постачання російського газу в Україну, що має знизити його ціну для споживачів (цілковита дурниця, але частина виборців повірить). Звільняються хоч і «дивні», але полонені, знімається фільм Олівера Стоуна «Відкриваючи Україну» (кум Медведчука Володимир Путін вже його постійний клієнт). Крім того, є дані про жорстку, на межі фолу, «роботу» на мажоритарних округах особливо на Сході України.

  По-друге, тотальна скупка засобів масової інформації з основною метою - реалізація в Україні «тотального впливу на маси» - методу, який відмінно зарекомендував себе в Росії. Віктор Медведчук прямо або побічно володіє або має абсолютне вплив на стратегічну редакційну політику каналів «112-Україна», NewsOne, Zik, а тепер і Інтера, які б спростування щоло його перепродажу не опубліковувалися. Інтернет-пул, який тиражує кремлівської ОПЗЖ рекламувати не будемо, він відомий всім;

  Суть таких дій проста: людина повинна отримувати інформацію в обсягах, які не дозволяють їй критично осмислювати ситуацію. Саме тому Скабеева, Соловйов і їм подібні перейшли на фактично цілодобовий режим роботи з доведення до росіян кремлівських «наративів» і «забивання» їм в голови штампів формату «скрізь фашисти». Причому, потік новин повинен бути всебічно-нескінченним, а градус напруги постійно підвищуватися. В цьому ми переконаємося в тиждень, який залишився до виборів.

  По-третє, створення в українському суспільстві атмосфери «тривожності» використовуючи всілякі провокації, розпалюючи сепаратизм, просуваючи питання декомунізації, релігії, мови. Кінцева мета цієї телекартинки - доведення хоча б частини населення України до стану неврозу в якому людина легко піддається кремлівським маніпуляціям.

  Найнеприємніше в цій ситуації - це той випадок, якщо «молдавський сценарій» в Україні не спрацює. Тоді Кремль застосує другий сценарій - «стратегію хаотизации» ситуації в Україні. Із завданням «максимум» - спровокувати масове громадянське протистояння в Україні ( «війна всіх проти всіх», чого їм вдалося добитися в Сирії і який прямо зараз реалізовується в Грузії). А це може стати приводом для вторгнення «російських миротворців» для запобігання кровопролиття і фактичної окупації країни росіянами.

  Планомірне тиск на психіку громадян, з метою «зірвати кришку чайника» вже відбувається. Причому одночасно в Україні та в Грузії. Наприклад, в Україні обстріляли з гранатомета канал 112. Ніхто не постраждав, збиток мінімальний, але так завжди і відбувається при постановочних обстрілах і підпалах «українськими радикалами», призначених для картинки на російському телебаченні. Провернувши такі справи «чужими руками», легко розганяти хвилю в ЗМІ про «звірства фашистів і бандерівців» в Україні.

  Джерело: Апостроф

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Олексій Голобуцький
  Олексій Голобуцький

  Заступник директора Агентства моделювання ситуацій

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Ірина Фріз
  Ірина Фріз

  Міністр у справах ветеранів

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ