Віктор Андрусів радник Міністра внутрішніх справ України

Операція «Пригожин». Очікування революції в Росії

Фактично очільник вагнерівців є прокладкою між владою і зростанням протестних настроїв
фото з відкритих джерел

Операція «Пригожин» буде завершена найближчим часом, і тоді розпочнеться операція «Жертвоприношення»

Очікування революції в Росії часто визнають наївними і безперспективними. Ми вже утилізували 80 тисяч окупантів, у них оголосили мобілізацію, але ніяких бунтів і протестів ми не побачили. Чи дійсно революція там не можлива, адже ми говоримо про країну, в якій колись відбулась жовтнева революція – одна з найвідоміших в історії?

Революція завжди потребує трьох складових: протестних настроїв, організації і лідера\лідерів. При чому потрібні всі складові одночасно, наявність однієї або двох – не веде до революції. В Кремлі дуже добре знають цю формулу тому працюють по всіх складових одночасно: протестні настрої перебивають пропагандою, організації знищують, лідерів саджають. І не зважаючи на поразки у війні в Росії все спокійно.

Насправді, ні. В Росії відбувається серйозний ріст протестних настроїв і доказом цього є зростання популярності Пригожина. Я вважаю аналітику про те, що Пригожин мало не конкурентом Путіна буде – відвертою дурницею. Причина його популярності значно простіша. Справа в тому, що пропаганда ефективно працює тоді, коли «все не так однозначна». Але коли все однозначно, як відступ з Харкова, то пропаганда ризикує знищити канал комунікації. Тому раптом ми почали спостерігати чимало критичних виступів російських пропаганд@нів. Це робиться з метою збереження аудиторії «яка почала щось підозрювати».

Подібна історія відбувається і на політичному рівні. Якщо глядач не побачить те, що він підозрює в політиці – він почне шукати альтернативні рішення. І тому на сцену випускають Пригожина, який різко критикує міноборони, рубає правду матку, агітує зеків, робить центри підготовки вагнерівців, закликає покарати «хохлов» і тому подібне. Пригожин робить все, що очікує стурбований провалами російський глядач, і цей глядач тягнеться до «кухаря Путіна», а не до якихось небезпечних «ленінів». І разом з цим, це нове обличчя правди – хвалить Суровікіна, підтримує відступ з Херсона, нічого не каже поганого про Путіна і тп. Фактично, Пригожин сьогодні є прокладкою між владою і зростанням протестних настроїв, і те, що його випустили означає, що ситуація набирає обертів.

Операція «Пригожин» буде завершена найближчим часом, оскільки поразки ростуть, а критика з його боку меншає. І ось тут розпочнеться нова операція «Жертвоприношення»: якийсь час суспільству будуть приносити в жертву винуватців невдач, арештовуючи якихось генералів чи бізнесменів. Це дозволить виграти ще деякий час, але запустить незворотні процеси в елітах, які будуть жити під постійним страхом. Зрештою, ці ж самі еліти почнуть кучкуватись і підтримувати протестні ініціативи.

Зрештою, ріст протестних настроїв значно більше підштовхує Кремль до переговорів, чим ситуація в армії. Маючи ядерну зброю вони можуть не боятись нашого вторгнення, але ріст поразок неминуче підриває їх зсередини.

Читайте також: «Москва» згоріла і втонула, «Москва» пішла на корм акулам…» Як Україна створює флот дронів
Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: