рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Та ж Гонтарєва, тільки в штанях. Про останні кадрові рішення влади

  • Віталій Журавський

   Доктор юридичних наук, професор

  • Розсилка
  Очільник НБУ Яків Смолій - Та ж Гонтарєва, тільки в штанях. Про останні кадрові рішення влади
  Очільник НБУ Яків Смолій

  Рада відправила у відставку Гонтарєву. Але що взамін? Обрали її бойового заступника – Якова Смолія

  Минулого тижня парламент обрав Уповноваженого з прав людини, Голову Рахункової палати та її склад, Голову Національного банку України.

  Очільники держави не раз заявляли, що ці посади обіймуть найбільш достойні в результаті публічного конкурсу. Чи вдалося задеклароване реалізувати? На мою думку, ні.

  А тепер по порядку.

  Уповноважений з прав людини

   Закон про Уповноваженого з прав людини прямо вказує, що обрання цієї кандидатури здійснюється шляхом таємного голосування. Тобто бюлетенями. Депутати це проігнорували. Підтримали Людмилу Денісову відкритим голосуванням, картками. Це  дає підстави на оскарження в Конституційному суді України лише через порушення процедури голосування.

  Крім того, Денісова не має жодного досвіду в правозахисній діяльності. На цю посаду у всіх демократичних країнах обирають кандидатуру рівновіддалену від впливу усіх політичних партій. Пані Денісова - член «Народного фронту». У цієї політичної сили в руках Міністерство юстиції, Міністерство внутрішніх справ, керівництво пенітенціарної системи, де частенько порушуються права людини і громадянина. Невже Денісова піде проти своїх політичних патронів?!

  Рахункова палата

  Вона законодавством наділена дуже важливою функцією – контролем публічних коштів, як дохідної, так і витратної частини бюджету. Головою Рахункової палати обрали представника БПП «Солідарність» пана Валерія Пацкана. Не маючи жодних претензій до нього, як до людини і фахівця, у мене виникає питання, як представник влади може забезпечити контроль влади. Тут об’єктивно закладений політичний конфлікт інтересів. До речі, на цій посаді в країнах Європи працює лише представник опозиції, який повинен забезпечити  фінансовий контроль влади.

  Голова Національного банку України

  Це добре, що нарешті Верховна Рада відправила у відставку сумнозвісну Валерію Гонтарєву. За це проголосувала рекордна кількість депутатів – 342. Всіх дістала! Але що взамін? Обрали її бойового заступника – Якова Смолія. Адже, не лише пані Гонтарєва, але й її заступник винні в знищенні фінансово-банківської системи і знеціненні гривні. Смолій – це та ж Гонтарєва, тільки в штанях.  Головне завдання НБУ – довіра до банківської системи і забезпечення стабільного  курсу гривні не було забезпечено.

  Ми всі - свідки шокуючих електронних декларацій міністрів, депутатів, які вдома зберігають готівкою  мільйони доларів. Як простий українець може вірити банкам, коли, скажімо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман під подушкою ховає 1,5 мільйона доларів?

  В країні десятки прекрасних економістів, фінансистів, які могли б чудово впоратися на посаді голови НБУ, перетворивши цю установу в незалежну від впливів виконавчої влади. Саме такою вона і повинна бути відповідно до  Конституції. Проте в сухому залишку це діючій владі не треба.

  Отож, одне заявляють, а інше роблять.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Сергій Згурець
  Сергій Згурець

  Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express

  Сергій Грабовський
  Сергій Грабовський

  Політичний аналітик

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Богдан Петренко
  Богдан Петренко

  Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ