У Франції затримали організатора «тітушок», який керував Крисіним

У Франції затримали організатора «тітушок», який керував Крисіним
Армен Саркісян

Представники інтерполу затримали у Франції Армена Саркісяна, якого вважають організатором «тітушок» під час Майдану

У Франції Інтерпол затримав Армена Саркісяна, якого МВС України вважає організатором груп «тітушок» під час Революції Гідності. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у коментарі виданню «Українська правда».

Аваков відмітив, що МВС отримало офіційне підтвердження затримання Саркісяна у Франції.

Підозрюваного затримали на дорозі під час перевірки документів. Щодо нього обраний запобіжний захід - особисте зобов'язання виконувати усі судові приписи до 19 травня. До цієї дати Генпрокуратура має надіслати документи щодо його екстрадиції в Україну.

За словами міністра, українські слідчі вважають Саркісяна одним із організаторів груп «тітушок», які нападали і вбивали людей під час Євромайдану. Зокрема, вбивство журналіста В'ячеслава Веремія здійснила група Саркісяна. Нещодавно заарештований Юрій Крисін був його підлеглим.

«Французькі колеги за нашим запитом затримали Саркісяна. Правда, він представився громадянином Вірменії, хоча український паспорт у нього також є і отримав він його раніше за вірменський», - уточнив Аваков.

Нагадаємо, у справі Крисіна проходить Армен Саркисян – його ЗМІ називають «авторитетом», який входить до оточення Юри Єнакієвського (екс-нардепа, соратника Януковича Юрія Іванющенка). Саркисяна внесено у базу «Миротворець» за «посередництво у торгівлі підакцизними товарами, член ОПГ, кримінальний авторитет».

Читайте також: «Шкаф» та його скелети. Справа Крисіна як вирок українському правосуддю

29 березня Дарницький райсуд Києва заарештував Крисіна на 2 місяці.

Обвинувачуваними у цій справі проходять двоє осіб - Юрій Крисін та Сергій Чемес. Крисіну інкримінують чотири злочини, передбачені статтями 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину), 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї), 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості), 296 (хуліганство вчинене групою осіб), 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій) Кримінального кодексу України.

Загалом Крисіну загрожує до 8 років позбавлення волі. 

Чемесу інкримінують ті ж статті та ще ч. 2 ст. 296 ККУ. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталося у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

15 березня Крисін не з'явився на суд через «можливу загрозу своєму життю». Суд задовольнив клопотання адвокатів щодо взяття Крисіна під охорону.


Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: