Як війна вплинула на ставлення до української мови. Дослідження

Як війна вплинула на ставлення до української мови. Дослідження

Найближчим часом дві третіх двомовних планують перейти виключно на українську

фото з відкритих джерел

Абсолютна більшість українців за єдину державну мову, російськомовні переходять на українську

За останнє десятиліття спостерігається стійка динаміка зростання кількості тих, хто вважає українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Російська мова за 10 років втратила більше половини своїх прихильників, що живуть в Україні.

Про це свідчать результати Шостого загальнонаціонального питання Мовні питання України, проведеного 19 березня 2022 року соціологічною групою Рейтинг.

Соціологи відзначають, що дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті, готові найближчим часом перейти виключно на українську. Серед російськомовних таких третина.

На тлі війни абсолютна більшість (83%) висловлюється за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні. До війни за надання державного статусу російській мові виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7%.

Більшість українців (67%) вважають, що ніяких проблем між українськомовними та російськомовними громадянами в Україні не існує. 19% вважають, що мовна проблема існує, але вона не є настільки важливою. Лише 12% вважають все-таки, що це питання є загрозою для внутрішньої безпеки. Цікаво, що про проблеми у мовній сфері частіше кажуть не серед російськомовного населення, а в західних регіонах, де українська домінує в усіх сферах.

За останнє десятиліття спостерігається стала динаміка зростання кількості тих, хто вважає українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Російська за 10 років втратила з 42 до 20%.

Нагадаємо, 90% українців вважають, що компенсувати збитки внаслідок війни повинна Росія.

Раніше, Росія стала ворогом для 98% українців.

Також 23% громадян вважають, що війна триватиме кілька місяців. Тільки 12% думають, що війна закінчиться за півроку-рік чи більше.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: