рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Міносвіти створили відеоінструкцію для реєстрації вступників та пояснили, чому сайт «гальмує»

  • Розсилка
  У Міносвіти створили відеоінструкцію для реєстрації вступників та пояснили, чому сайт «гальмує»

  Гриневич запевнила, що в цьому році збільшено серверні потужності, тому в подальшому збоїв не повинно бути

  В Україні стартувала вступна кампанія. У зв'язку з цим 2 липня відкрилася реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів, яка триватиме до 25 липня. Однак вже на другий день з'ясувалося, що з обліковими записами не все так просто.

  Отже, навіщо абітурієнту електронний кабінет і як він працює? В електронному кабінеті вступник буде бачити всі свої дані, що стосуються вступу. Через цей кабінет подаються заяви до вузів.

  Для реєстрації абітурієнту потрібно буде вказати наступну інформацію:

  • адреса електронної пошти (вона буде логіном для входу в кабінет);
  • пароль і підтвердження пароля - не менше 6 символів;
  • дані сертифіката ЗНО: номер (7 цифр), пін-код (4 цифри) і рік отримання;
  • дані атестату про повну загальну середню освіту: серія (2 букви), номер (8 цифр), середній бал. Відзначимо, що середній бал абітурієнт тепер повинен розрахувати самостійно і округлити до десятих часток, і при цьому враховуються всі оцінки, які поставлені в додатку до атестата.
  • Також потрібно завантажити скановані копії додатку до атестата про повну загальну середню освіту та кольорової фотографії розміром 3х4 см, які будуть подаватися до вищого навчального закладу.
  • Далі вказуються стать, громадянство, номери телефонів із зазначенням телефонних кодів.
  • Активувати кабінет після реєстрації потрібно протягом доби, в іншому випадку абітурієнту потрібно буде реєструвати кабінет заново.

  МОН випустив докладну відеоінструкцію щодо реєстрації та використання електронного кабінету.   

  Після реєстрації абітурієнт заповнює заяви на вступ до обраних вишів. Також встановлюється пріоритетність заяви, якщо абітурієнт претендує на бюджетне місце. Заяви реєструються в Єдиній базі і в самих вузах.

  Вступник може відкликати свою заяву буквально кількома «кліками», якщо він передумав подавати документи в будь-якої вуз.

  Зареєстровану заява у виші повинні розглянути до закінчення наступного робочого дня. На підставі заяви вступника приймальна комісія вищого навчального закладу встановлює, допущений він до конкурсу чи ні. Можливо, вузу потрібно уточнити які-небудь дані про абітурієнта - тоді це відобразиться в статусі заяви як «Потребує уточнення абітурієнтом». Представник вишу повинен буде вказати, які саме дані і в який термін потрібно надати.

  Приймальна комісія повідомляє абітурієнту про своє рішення в день його прийняття. Однак абітурієнт після цього може подати нову заяву на цю ж спеціальність у цей же вуз.

  Про те, пройшов абітурієнт конкурс чи ні, він також дізнається зі свого електронного кабінету. У разі прийому до вищого навчального закладу в кабінеті буде вказано «Рекомендований до зарахування», і тоді залишиться тільки подати свої документи на вступ.

  Відзначимо, що тим, хто реєструвався в минулому році, але з якоїсь причини знову бере участь у вступній кампанії, потрібно реєструватися заново, адже минулі кабінети видалені з бази.

  Незважаючи на те, що напередодні відкриття проводилося тестування функціональності електронних кабінетів, з'ясувалося, що вони «гальмують». Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

  «Абітурієнти в цю систему багато своїх даних завантажують, тому перше завантаження може бути досить повільним. Через те, що є захист цих каналів. Після першого завантаження, система буде працювати в нормальному темпі», - повідомила міністр вранці 4 липня в ефірі «Сніданку з 1 + 1».

  Гриневич запевнила, що в цьому році збільшено серверні потужності, тому в подальшому збоїв не повинно бути, але зазначила, що вони не виключені.

  При цьому в МОН абітурієнтів просять не залишатися довго в електронному кабінеті, щоб не перевантажувати систему.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ