17 травня: яке в цей день свято, що треба і не можна робити

17 травня: яке в цей день свято, що треба і не можна робити

Якщо терен зацвів, значить, до кінця місяця буде холодно

Фото з відкритих джерел

Цього понеділка не рекомендується стригти нігті або волосся

Сьогодні, 17 травня, православні християни вшановують пам'ять діви Пелагії Тарсійської, в Україні і світі відзначають День пульмонолога. Також в світі святкують Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства.

Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства

_2021-05-16_211727

Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства (World Telecommunication and Information Society Day) заснований резолюцією Генеральної Асамблеї ООН (№A / RES / 60/252) в березні 2006 року і відзначається щорічно 17 травня.

Цей день – професійне свято всіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, редакторів інтернет-видань і всіх інших людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій.

Мета даного свята – сприяти підвищенню рівня поінформованості про можливості, які може принести товариствам та країнам використання інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), а також про шляхи подолання «цифрового розриву».

День пульмонолога

_2021-05-16_211910

День пульмонолога відзначається щорічно 17 травня. У вшануваннях беруть участь пульмонологи, терапевти, співробітники лабораторій. До урочистостей приєднуються науковці, студенти, викладачі, інтерни профільних спеціальностей медичних ВУЗів.

Вперше свято пройшло в 1997 році. Ініціативу схвалили і підтримали багато країн. Заходи пропагують ідею регулярних оглядів, негайного реагування при виникненні проблем з диханням.

У цей день пульмонологів нагороджують почесними грамотами, дипломами за успіхи в роботі. У професійному співтоваристві організовуються конференції, семінари. Влаштовуються курси підвищення кваліфікації, заходи з обміну досвідом. В освітніх установах проходять просвітницькі заняття. В ефірі телебачення і радіостанцій транслюють програми про пульмонологію, досягнення у медичній сфері. Експерти дають рекомендації по збереженню здоров'я легенів.

Пелагея Заступниця

_2021-05-16_211942

Народне свято Пелагея Заступниця відзначається 17 травня 2021 року (дата за старим стилем – 4 травня). Православна церква в цей день вшановує пам'ять Пелагії Тарсійської, діви. Святу Пелагею на Русі шанують як покровительку і захисницю невинних дівчат і птахів. Тому свято і назвали «Заступницею».

Історія

Пелагія жила в III столітті в Тарсі, Мала Азія. Її батьки були заможними і змогли забезпечити дочці чудову освіту. Одного разу Пелагею побачив прийомний спадкоємець імператора Діоклетіана і зачарувався її красою. Але дівчина відмовила йому. Вона визнала себе християнкою і нареченою Ісуса Христа.

Після Хрещення Пелагія хотіла привести до Істинного Бога і свою матір. Але та упиралася в своїх помилках, відмовилася і насильно привела Пелагею в будинок спадкоємця. Той розумів, що після відкриття таємниці віросповідання Пелагії її піддадуть мукам і стратять, не витримав цього і наклав на себе руки.

Мати дівчини осскаженіла від того, до чого вона довела спадкоємця, і вона відвела доньку до правителя на суд. Діоклетіану сподобалася Пелагія. Він запропонував їй стати його дружиною. Дівчина відмовила. Тоді імператор наказав надати мученицю тортурам і стратити. Це сталося в 287 році.

Традиції та обряди

  • У цей день просять допомоги і заступництва у святої Пелагії ті, кого незаслужено образили.
  • Роблять заготовки для виготовлення кленових, березових або липових дерев'яних ложок з розписом і різьбленням.
  • Проводять обряд, який відлякує шкідників і нечисту силу від городів і полів. Для цього беруть непотрібний горщик з щербинкою або тріщиною і встановлюють його в центрі грядок. Увечері виходять в поле, виривають з коренем кущ кропиви і ставлять його в горщик.

Що не можна робити сьогодні

  • Не рекомендується стригти нігті або волосся. Вважається, що разом з ними можна позбутися від декількох років життя. Тому всі походи в салони краси краще відкласти на інший день.
  • Не варто в цей день дарувати ікони. Наші предки вірили, що в іншому випадку це може згубно позначитися на долі дарувальника. А підносити перли 17 травня – до печалі і сліз.
  • Не слід різати і їсти птицю в цей день. Правда, ця заборона стосується тільки тих, хто розводить курей і півнів – інакше вони перестануть водитися.
  • Не можна брати в руки ножі і розводити вогонь. У цей день нечиста сила може зробити так, що трапиться пожежа або хтось сильно пораниться.

Народні прикмети

  • Злива в цей день – до хорошого урожаю цього року.
  • Неяскраве сонце – до тривалої поганої погоди.
  • Якщо терен зацвів, значить, до кінця місяця буде холодно.
  • Калина розпустила квіти – прийшов час для посадки огірків, гарбуза, кукурудзи і бобових.
  • Якщо журавлі в'ють гнізда більше по низинах – зерно можна садити і в темних, вологих ділянках. Якщо їх гнізда розташовані по верхах, значить, урожай буде в низинах.
  • Зграйки горобців віщують вітряну погоду.
  • Безліч хрущів говорить про швидку посухи.
  • Народжена в цей день людина може розуміти тварин і птахів.

Іменини

У понеділок, 17 травня, іменини відзначають Антон, Іван, Кирило, Клим, Леонтій, Микита, Микола, Ян, Марія, Пелагея.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: