Папа Римський згадав у Великодньому зверненні про війну на сході України
Франциск зазначив, що на сьогодні, 4 квітня, припадає Всесвітній день заборони протипіхотних мін
У своєму Великодньому зверненні до вірян папа Римський Франциск згадав про війну на сході України. Текст послання оприлюднив ресурс Vatican News.
«Надто багато війн і надто багато насильства ще й далі існують у світі! Нехай же Господь, який є нашим миром, допоможе нам здолати ментальність війни. Нехай же дасть полоненим під час конфліктів, особливо в східній Україні та в Нагірному Карабасі неушкодженими й здоровими повернутися до своїх сімей, та надихне правителів у всьому світі спинити гонку нових озброєнь», – сказав понтифік.
Він зазначив, що на сьогодні, 4 квітня, припадає Всесвітній день заборони протипіхотних мін, «підступних і жахливих боєприпасів, які щороку вбивають або калічать багатьох невинних людей».
«Наскільки кращим був би світ без цих знарядь смерті», – наголосив Франциск.
Він також закликав молитися, зокрема, щоб минули обмеження, з якими нині стикаються люди.
«Також і цього року в різних місцях чимало християн святкували Великдень з великими обмеженнями та, іноді навіть без можливості взяти участь у літургійних богослужіннях. Молімося, аби ці обмеження, як і будь-які обмеження свободи культу та релігії в світі, були усунені, щоб кожному було дано можливість вільно молитися і прославляти Бога», – підсумував понтифік.
Нагадаємо, Папа Франциск провів Великодню месу 4 квітня в базиліці Святого Петра, звідти ж він виголосив своє традиційне благословення «місту та світові».
Нагадаємо, у неділю, 4 квітня, християни західного обряду відзначають одне з найважливіших свят у році – Великдень або свято Воскресіння Христового. У цей день християни згадують події, описані в Євангелії: в п’ятницю Ісус був розп’ятий, а в неділю – воскрес. Великдень у вірян західного обряду відзначається протягом тижня.
До слова, Зеленський привітав християн західного обряду з Великоднем.
Як повідомлялося, в Італії почав діяти суворий великодній локдаун.
Коментарі — 0