4 квітня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони
У небі пливуть сині хмари – чекай теплу погоду, але з опадами
Сьогодні не можна займатися будь-якою роботою, сваритися, злитися
Сьогодні, 4 квітня, християни західного обряду відзначають Великдень, а у світі святкують День веб-майстра і День геолога.
Крім того, сьогодні 21-й день Великого посту.
Великдень
Сьогодні, 4 квітня, християни західного обряду відзначають Воскресіння Ісуса Христа – Великдень – найважливіше церковне свято року.
Свято, встановлене на честь воскресіння Ісуса, відзначається з великим і найбільш урочистим церковним богослужінням. Важливим елементом також є і пасхальний вогонь – Благодатний.
Також до свята обов'язково подають паску, яка має роль святкового хліба і зустрічається лише на свято Великодня у своєму оригінальному вигляді. Спочатку вона мала вигляд піраміди і символізувала Гроб Господній.
На Великдень вважається тяжким гріхом займатися будь-якою роботою, сваритися, злитися. Весь благодатний і світлий день треба присвятити виключно святкуванню Воскресіння Христового в сімейному колі.
День веб-майстра
Інтернет став невід'ємною частиною життя. Він допомагає налагоджувати комунікації, сприяє розвитку бізнесу, роблячи його більш результативним. Сайти є рекламним інструментом, джерелом інформації ділового, освітнього, розважального характеру. Фахівцям, які займаються їх створенням і підтримкою, присвячене міжнародне професійне свято.
До урочистостей причетні всі, хто має відношення до створення інтернет-сайтів. У їх числі фахівці, які пишуть програмний код сторінок, додатків, тестувальники, які перевіряють сайти на предмет коректності роботи і наявність помилок.
Подія почала набирати популярність у міру поширення інтернету. Дата має символічне значення. Вона випадає на день, присвячений Всесвітній павутині. 4 квітня також асоціюється з числовим кодом помилки 404 «Сторінку не знайдено», про яку повідомляється користувачеві в разі появи такої.
День геолога
Традиційно День геолога відзначається в ряді країн пострадянського простору щорічно в першу неділю квітня. Це професійне свято було засновано Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 року в ознаменування заслуг радянських геологів в створенні мінерально-сировинної бази країни.
Початок квітня, як час проведення свята, було вибрано тому, що це період закінчення зимових холодів і сходу снігу, коли у фахівців даної галузі починається підготовка до літніх польових робіт і експедиціям.
Ініціаторами звернення до Президії Верховної Ради СРСР виступила група видатних радянських геологів на чолі з академіком А.Л. Яншин. А приводом для звернення послужило відкриття в 1966 році перших родовищ Західно-Сибірської нафтогазоносної провінції.
Традиції та обряди
В це народне свято жінки печуть невеликі пшеничні хлібці у вигляді диска. Вони символізують небесне світило. З них належить починати будь-який прийом їжі на Василя Теплого. З давніх-давен в цей день приділяють особливу увагу сонця. По ньому гадають, чи врожайним буде рік.
Що не можна робити сьогодні
- У цей день не можна виносити сміття з двору, оскільки можна було накликати біду на будинок.
- Також не можна прати, адже люди говорили, що за допомогою вивішених у дворі речей в будинок може залізти всяка нечисть.
Народні прикмети
- Якщо на зорі навколо сонця червоніють кола, значить, рік порадує урожайністю.
- У небі пливуть сині хмари - чекай теплу погоду, але з опадами.
- Мурашник відтає з півночі - до довгого і теплого літа.
- Ті, хто хоче побудувати новий будинок або баню, під час весняної капели звертають увагу, де більше капає вода і течуть струмки. У цих місцях будівництво не починають. У народі вірять, що на тому місці, де вода прокладає свій шлях до надр землі, будівництво буде нестійкою.
Іменини
У неділю, 4 квітня, іменини відзначають Аглаїда, Аполлінарія, Василь, Дарина, Дросіда, Ісаакій, Мамфуса, Таїсія.
Коментарі — 0