Влада наказала готувати для себе VIP-палати (документ)

Влада наказала готувати для себе VIP-палати (документ)
Серед головних вимог до медзакладів – окремі, ізольовані від інших приміщень, палати площами не менше 13 квадратних метрів з затіненими вікнами

У VIP-палати селитимуть хворих на коронавірус «осіб щодо яких здійснюється державна охорона», - наказ

Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації розіслав медичним закладам міста наказ про особливі умови лікування «особливих пацієнтів». Наказ відсутній на офіційному сайті мерії, але його копія є у розпорядженні журналістів Bihus.Info.

Зазначається, що серед головних вимог до медзакладів – окремі, ізольовані від інших приміщень, палати площею не менше 13 квадратних метрів з затіненими вікнами. «Палати повинні мати зручні комунікації з операційним блоком, діагностичним та іншими відділеннями», - йдеться у повідомленні.

Також у лікарнях має бути передбачена наявність окремого резерву лікарських засобів та розгортання знову таки окремих сестринських цілодобових постів.

Ще закладам наказали зарезервувати окремі операційні і забезпечити їх необхідними ліками, медичними засобами та обладнанням.

Спеціальні вимоги Департамент прописав і до професійного складу бригад медичної допомоги для VIP-пацієнтів. «В них має бути по чотири людини – лікар, двоє фельдшерів і водій. Всі вони повинні мати досвід роботи в закладах екстреної медичної допомоги не менше 5 років. Якщо таких не знайдеться, то бригади повинні формуватися з «найбільш кваліфікованих медичних працівників», - йдеться у наказі.

Департамент визначив перелік медзакладів, які повинні будуть приймати таких пацієнтів.

Всього 17 столичних лікарень прийматимуть хворих VIP - пацієнтів. Серед медзакладів Олександрівська лікарня, Дитяча клінічна лікарня №7 та Київський міський центр дитячої нейрохірургії.

Ось повний перелік:

Коло людей, які будуть користуватись VIP-режимом в наказі визначено, як «особи, щодо яких здійснюється державна охорона».

Державна охорона за законом надається цілому ряду посадових осіб, зокрема – президенту, прем’єр-міністру, генпрокурору, голові Конституційного суду, міністру закордонних справ тощо. 

Зазначимо, що нерідко президенти персональними розпорядженнями виділяють держохорону і не включеним у визначений законом перелік особам. Відповідно, до «особливих» хворих згідно наказу може потрапити широке коло людей. Так, наприклад, держохороною користуються колишній голова Служби безпеки та його перший заступник – Василь Грицак і Віталій Маліков, ексочільник Офісу президента Андрій Богдан та експрем’єр Арсеній Яценюк. Загалом станом на кінець 2019 року таких осіб було близько двох десятків. Сьогодні цей перелік найвірогідніше суттєво розширився після кадрових змін в Офісі генпрокурора і Кабміні.

Нагадаємо, у соціальних мережах давно ходили чутки про створення VIP-палат для нардепів. 

До відома, станом на ранок середи, 25 березня, в світі зареєстровано 435 383 випадків зараження коронавірусом, зокрема 19 620 летальних випадків і 111 878 людини одужали.

За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 10:00 25 березня в Україні 113 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

Після цього вдень 25 березня стало відомо, що у Києві зареєстровано три нові випадки коронавірусу, у Вінниці зафіксували першу хвору в області

Уряд увів режим надзвичайної ситуації на всій території України.

 Читайте також: 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: