Вперше з середини квітня: ціна нафти Brent перевищила $33
Відновити попит на нафту допомагає поступове ослаблення обмежень, введених в рамках боротьби з поширенням коронавірусу,
Вартість нафти марки Brent з поставкою в липні виросла на 1,83%, до $33,44.
Про це свідчать дані торгів на Лондонській біржі ICE.
Ціна липневого ф'ючерсу американської нафти марки WTI піднялася на 2,91%, до $30,38 за барель станом на ніч понеділка.
Минулого тижня Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) поліпшило свій прогноз щодо нафти на 2020 рік. Згідно з ним, падіння попиту на сировину складе 8,6 млн барелів на добу, а не 9,3 млн, як МЕА передбачало в квітні.
Відновити попит допомагає поступове ослаблення обмежень, введених в рамках боротьби з поширенням коронавірусу, відзначили експерти агентства. За їхньою оцінкою, до кінця травня під обмеженнями будуть знаходитися 2,8 млрд людей по всьому світу, в той час як на піку карантинних заходів це число досягало 4 млрд осіб.
У травні ж світова пропозиція нафти впаде на 12 млн барелів на добу в місячному вираженні, до 88 млн барелів на добу, вважають в МЕА. У цьому випадку пропозиція нафти в світі досягне дев'ятирічного мінімуму.
Напередодні глава Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) Мухаммед Баркіндо заявив, що найкритичніший момент нафтової кризи подолано.
Раніше стало відомо, що Саудівська Аравія скорочує видобуток нафти ще на мільйон барелів на добу.
До слова, російський експерт визнав, що попит на нафту не відновиться у найближчі роки.
Нагадаємо, Росія попри прогнози колапсу на нафтовому ринку не може зупинитися і продовжує нарощувати її видобуток.
12 квітня Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК), Росія та інші нафтовидобувні країни (всього 23) домовилися про найбільше в історії скорочення обсягів видобутку нафти – на 9,7 млн барелів на добу з 1 травня. За оцінками експертів, цього буде недостатньо, щоб збалансувати попит і пропозицію.
Наприкінці квітня повідомляли, що ціна на американську нафту WTI різко впала на тлі побоювань, що скорочення видобутку не зможе компенсувати обвал попиту.
Коментарі — 0