Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Чорнобильській зоні прижилися коні Пржевальського

  • Розсилка
  <span>У зону відчуження коней Пржевальського завезли 1998 року з біосферного заповідника &laquo;Асканія-Нова&raquo;</span> - У Чорнобильській зоні прижилися коні Пржевальського
  У зону відчуження коней Пржевальського завезли 1998 року з біосферного заповідника «Асканія-Нова»

  Популяція коней Пржевальського у зоні ЧАЕС налічує близько 110 особин

  Природні умови зони відчуження ЧАЕС є дуже комфортними для проживання коней Пржевальського. Такого висновку дійшли вчені під час регулярної україно-польської експедиції з моніторингу цієї популяції коней. Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

  За словами фахівців Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, кінь Пржевальського - нетиповий вид для українського Полісся. Те, як ці коні призвичаїлись до умов зони відчуження дуже цікавить вчених, особливо з огляду на радіаційне забруднення території.  «Чорнобильський заповідник – це унікальне місце з незвичайними і рідкісними мешканцями. Це цікавий об'єкт для наукових досліджень, тому агентство зі свого боку активно сприяє діяльності науковців на цій території», - підкреслив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.  Група учених у складі фахівців Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, біосферного заповідника «Асканія-Нова», Інституту зоології ім. Шмальгаузена і Варшавського природничого університету уже багато років досліджує чорнобильську популяцію коней Пржевальського і дійшла висновку, що вказаний вид не збирається покидати територію зони відчуження.

  Кінь Пржевальського – останній вид диких коней на планеті Земля. У природному середовищі був винищений людиною у ХХ столітті, занесений до Міжнародної Червоної книги з природоохоронним статусом «на межі зникнення».
  У зону відчуження цей вид завезли 1998 року з біосферного заповідника «Асканія-Нова». Це була єдина вільна популяція коней Пржевальського, яка на той час налічувала 20 особин. Наразі за підрахунками вчених вона зросла щонайменше до 110 особин.
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ