Конференція ООН зі зміни клімату: Україна покаже масштаб екологічних наслідків від війни та плани зеленого відновлення

Конференція ООН зі зміни клімату: Україна покаже масштаб екологічних наслідків від війни та плани зеленого відновлення
Наслідки підриву Каховської ГЕС ще довго відчуватимуть в Україні
фото з відкритих джерел

«Попри виклики війни, наша відданість зеленому переходу в Україні залишається абсолютною»

З 30 листопада по 12 грудня 2023 року в Дубаї відбуватиметься 28-ма Конференція Організації Обʼєднаних Націй зі зміни клімату – COP28. Україна вдруге в історії представить на конференції свій павільйон, щоб показати масштаб екологічних збитків від війни та запропонувати способи запобігання екоциду, актуальні для всієї планети. Про це йдеться в повідомленні на сайті Уряду.

Експозиція українського павільйону представлена трьома смисловими блоками. Блок «Каховка» розповідає про одну з найбільших рукотворних катастроф в історії людства – підрив греблі Каховської ГЕС. У блоці «Наслідки» – інформація про страшну шкоду, якої щодня завдає війна. Блок «Відновлення» демонструє, як українці попри травми війни намагаються якнайшвидше відроджувати знищене.

Матеріали та експонати для павільйону збирали з усієї України, щоб відобразити, як війна ускладнює розв’язання проблем, пов’язаних зі зміною клімату.

Ключова інсталяція павільйону – «Дах» – присвячена трагедії втрати дому через затоплення. Вона унаочнює тисячі знищених українських будинків. Для її створення організатори доставили черепицю з Херсонської області, мешканці якої на собі відчули наслідки підриву Каховської ГЕС.

«Цілі України на СОР28 – адвокація Довкіллєвої декларації та продовження міжнародного діалогу щодо анонсованої Президентом України на COP27 Глобальної платформи оцінювання збитків, завданих війною. Попри війну Україна завершує розбудову своєї кліматичної архітектури та послідовно виконує свої кліматичні зобов’язання. На СОР28 плануємо об’єднати навколо нашої країни ще більше партнерів для зеленого майбутнього України та всього світу», – каже Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Одним із ключових меседжів павільйону є те, що попри війну Україна будує своє майбутнє. Серед пріоритетних програм – «Відбудова чистого та захищеного середовища», «Енергетична незалежність» та «Зелений курс».

Україна також представить уже реалізований проект зеленої енергетики, що був презентований у павільйоні на конференції 2022 року. Одним із результатів є Тилігульська вітрова електростанція компанії ДТЕК – перша у світі, побудована під час війни. Крім того, на події буде запущена Глобальна платформа оцінювання збитків, яку Президент України анонсував на COP27.

«Попри виклики війни, наша відданість зеленому переходу в Україні залишається абсолютною. Дійсно, війна змушує нас трансформувати нашу енергетичну систему ще швидше, оскільки ми розуміємо, що відновлювані джерела енергії набагато стійкіші та безпечніші. ДТЕК нещодавно завершив будівництво Тилігульської вітроелектростанції, і ми збираємося збільшити її розмір у чотири рази. Якщо Україна може зробити це в умовах війни, подумайте, чого може досягнути світ», – зазначає СЕО ДТЕК Максим Тімченко.

Нагадаємо, в травні 2023 року на Миколаївщині була введена в експлуатацію перша черга Тилігульської вітроелектростанції ДТЕК, яка має 19 вітротурбін із загальною потужністю в 114 МВт. Це перша у світі вітроелектростанція, яка була збудована під час війни.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Сім'ї, які повернулися після деокупації, не мають базових зручностей, таких як електро-, газо- та водопостачання
«Люди живуть тут 80 років, але «таких» мишей не бачили». Як село на лінії фронту готується до зими лінія фронту
Депутат Журавльов: «Випадків, щоб хтось із наших футболістів хоч частину своєї нечуваної зарплати віддав на потреби російської армії, щось не пригадую…»
У Держдумі РФ розкритикували російських футболістів, бо ті не хочуть допомагати армії
«Співвідношення «ціна-якість» є чи не головною перевагою безпілотників-камікадзе»
Застосування інноваційних технологій на фронті. Як це вплине на театр бойових дій
Українські морські піхотинці здійснюють вогневі ураження на лівобережжі Херсонщини
Морська піхота повідомила хороші новини з Херсонщини
Протягом доби відбулось 58 бойових зіткнень
Ворог штурмував позиції ЗСУ на шістьох напрямках: результати боїв
Підтримка нашої країни американським народом падає, але ще досить висока
Україна стала заручником внутрішньополітичної боротьби у США
Вибухи прогриміли в Білгородській і Курській областях
Мешканці двох областей Росії прокинулися від вибухів
Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку
Наступ на Харківщину та штурм Мар’їнки: як пройшов день на фронті
Комплекс РЕБ не дозволяє дронам та коптерам передавати дані та отримувати команди
Українці створили комплекс, який здатен пригнічувати глобальну супутникову систему РФ (відео)
Дата публікації новини: