Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україна може втратити донорські гроші на розмінування

  • Розсилка
  Україна може втратити донорські гроші на розмінування

  Сьогодні територія України, яка вважається забрудненою вибухонебезпечними предметами, становить приблизно 16 тис. кв. км

  Україні загрожує припинення донорського фінансування протимінної діяльності через відсутність норми у відповідному законі. Про це повідомило посольства США в Україні на своїй сторінці в Twitter у четвер, 4 квітня.

  У посольстві наголосили, що міни залишаються головною загрозою для цивільного населення Східної України.  «Верховна Рада повинна прийняти поправку, що дозволяє пряме донорське фінансування операторів протимінної діяльності. Інакше, Україна ризикує втратити донорське фінансування, що поставить більшу кількість життів під загрозу», - йдеться в повідомленні.

  Нагадаємо, за період війни на Донбасі в результаті підриву на мінах загинули 269 мирних жителів, 27 з яких - діти. З особового складу ЗСУ на мінно-вибухових пристроях постраждали 1032 людей, з яких 228 загинули.

  На сьогодні територія України, яка вважається забрудненою вибухонебезпечними предметами, становить приблизно 16 тис. кв. км.

  Також важливо нагадати, що у січні 2019 року президент України Петро Порошенко підписав закон про протимінну діяльність в Україні. 

  Законопроектом визначається:

  • перелік об’єктів та суб’єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, організаційні та процедурні засади діяльності;
  • вимоги до фахівців у сфері протимінної діяльності і розмінування та їх обов’язки;
  • джерела фінансування протимінної діяльності;
  • порядок обліку операторів протимінної діяльності, надання допомоги постраждалим особам (жертвам) від вибухонебезпечних предметів, визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності;
  • повноваження інспекції з контролю якості протимінної діяльності та секретаріату центру протимінних операцій тощо.
  Документом передбачені норми, які регулюють, зокрема, страхування відповідальності під час розмінування та публічних закупівель у сфері протимінної діяльності. Законопроектом також визначаються істотні умови договору про закупівлю робіт та (або) послуг в сфері протимінної діяльності та пропонується встановити відповідальність за порушення законодавства у сфері протимінної діяльності як суб'єктів протимінної діяльності, так і фахівців. Відтак фінансувати протимінну діяльність в Україні можна з коштів державного, місцевого бюджетів, за кошти установ, а також міжнародних організацій.
  Також закон передбачає створення реєстру операторів протимінної діяльності — організацій, які мають право займатися таким видом господарської діяльності (для такого виду діяльності необхідно буде обов'язково отримати ліцензію).
  Стаття 11 закону визначає тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, а також території, на яких велися бойові дії, імовірно забрудненими вибухонебезпечними предметами. Вони підлягають технічному та нетехнічному обстеженню.
  Також закон вводить поняття Центру протимінних операцій — це орган центральної влади, який буде координувати протимінну діяльність в Україні та реалізовувати державну політику в цьому напрямку. Центр буде щорічно подавати план діяльності, у якому визначати перелік територій для розмінування, порядок робіт, внесення даних операторів до реєстру.
  У пояснювальній записці ініціатори закону вказують, що відповідно до річного звіту Landmine Monitor 2016 Україна знаходиться на п’ятому місці у світі за кількістю жертв від мін та інших вибухонебезпечних предметів після Афганістану, Лівії, Ємену та Сирії. 

  Між іншим, за даними розвідки бойовики на Донбасі під час тренувань випадково спалили п'ять бойових машин.

  Також нагадаємо, що ООН закликає активізувати роботи з розмінування на сході України.

  Минулої доби бойовики випустили по позиціях Об'єднаних сил більше сотні снарядів, є втрати.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ