В Одесі продовжує знижуватися захворюваність на гострі кишкові інфекції
![В Одесі продовжує знижуватися захворюваність на гострі кишкові інфекції](/img/article/6126/21_main-v1563939605.png)
Інформація щодо захворюваності на інфекційні хвороби та стан морської води на міських пляжах
За інформацією ГУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України», рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції в Одесі минулого тижня знизився на 7,3%, порівняно з попереднім тижнем. Всього зареєстровано 202 випадки гострих кишкових інфекцій, з яких 64% склали діти, більшість - у віці 1-4-х років.
Відповідно до факторному аналізу, більшість випадків захворювань пов'язані із вживанням немитих овочів і фруктів, готових домашніх страв з порушенням технології приготування і зберігання, молочних і м'ясних продуктів, придбаних на стихійних ринках.
Для проведення моніторингових досліджень на холеру проведено обстеження 224-х хворих на гострі кишкові інфекції та досліджені 13 проб з об'єктів зовнішнього середовища - 10 проб морської води, 2 проби лиманової води і одна проба стічних вод. Холерний вібріон не виділено.
Минулого тижня в Одесі зареєстровано 11 випадків кору, що на чотири випадки більше, ніж попереднього тижня. У числі хворих - 2 дитини та 9 дорослих.
За даними звітних форм лікувально-профілактичних закладів, з початку 2019 року кір діагностовано у 707 одеситів, з яких 43,4% склали діти. Понад 90% усіх хворих не мали жодного щеплення від кору.
Вакцини КПК виробництва Бельгії і США проти кору, паротиту та краснухи є у всіх дитячих міських поліклініках Одеси. З урахуванням несприятливої епідситуації з кору, діти повинні бути вакциновані за першої можливості, коли настав час щеплення за календарем, тобто відразу після настання 12-місячного і 6-річного віку.
Для проведення моніторингу питної води в Одесі відібрано 19 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 19 проб на санітарно-хімічні показники. Всі проби відповідають нормативам.
У зонах рекреації морського водокористування на дев'яти міських пляжах Одеси з 12 по 18 липня 2019 року досліджені на санітарно-мікробіологічні показники 48 проб морської води, з яких не відповідала нормативним вимогам одна проба, відібрана на пляжі «10-а станція Великого Фонтану». На санітарно-хімічні показники досліджено 18 проб морської води з міських пляжів, усі проби відповідали нормам.
Коментарі — 0