«Держкомпанії належать державі». Кабмін відреагував на скандал навколо звільнення Коболєва

«Держкомпанії належать державі». Кабмін відреагував на скандал навколо звільнення Коболєва
Кабінет міністрів 28 квітня звільнив Андрія Коболєва з посади глави правління НАК «Нафтогаз України»
Фото: Уніан

У «Нафтогазі» вважають рішення уряду поверненням до практики ручного управління державними підприємствами

При зміні голови правління та наглядової ради «Нафтогазу України» уряд дотримувався встановленої процедури. У Кабміні також наголосили, що держкомпанії належать державі і повинні працювати в інтересах країни і суспільства. Про це написав міністр Кабміну Олег Немчінов у своєму Telegram-каналі.

Своє повідомлення чиновник почав з того, що після зміни керівництва НАК «Нафтогаз України» стали широко обговорювати законність цього рішення і перевищення Кабміном своїх повноважень.

«Кабінет міністрів України дотримувався процедури. Було прийнято рішення про перезавантаження наглядової ради, був змінений Керівник, наглядова рада продовжить працювати, від цього інституту ніхто не відмовляється», – уточнив він.

Міністр також нагадав, що держкомпанії – належать державі і повинні працювати в інтересах всього суспільства. «Корпоратизація управління державними підприємствами є і залишається метою української влади. Вона покликана поліпшити управління підприємствами державного сектора, зробити їх більш ефективними», – зазначив Немчинов.

За його словами, уряд має рекомендації Організації економічного співробітництва та розвитку ОЕСР щодо впровадження на державних компаніях корпоративного управління, які передбачають розробку механізмів оцінки ефективності роботи наглядових рад.

«Зараз такі критерії у нас не розроблені, але є випадки, коли результати видно неозброєним оком», – вказав він.

Далі він наводить результати роботи НАК «Нафтогаз України» за минулий рік під керівництвом Андрія Коболєва. «Збитки та невиконання планів з зростання видобутку газу – факт нашої реальності», – уточнив він, додавши, що держкомпанія планувала отримати близько 11,5 млрд гривень прибутку, а замість цього показала збиток в 19 млрд гривень.

«У такій ситуації уряд не мав права на бездіяльність», – резюмував Немчинов.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 28 квітня звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК «Нафтогаз України». На його місце призначили попереднього в.о. обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка.

Кабінет міністрів заявив, що офіційною причиною звільнення Коболєва стала його незадовільна робота.

У свою чергу Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення із новин та відповідної заяви не писав.

НАК «Нафтогаз України» відреагував на звільнення Коболєва. У компанії заявили, що рішення Кабінету міністрів є «юридичною маніпуляцією» та демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами.

За інформацією Bloomberg, звільнення Коболєва ускладнить переговори України з МВФ.

Раніше виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко написав листа на ім'я прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, в якому запропонував прем'єру звільнити керівника НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, а разом із ним – й усіх членів наглядової ради державної компанії.

Напередодні «Нафтогаз» відзвітував про мільярдні збитки у 2020 році.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: