Бісяться з Жиру: «Челсі» завдало «Динамо» рекордної єврокубкової поразки в історії (відео)

Squawka Football

Наше щастя, що «Челсі» забив тільки п’ять м’ячів

Молоду динамівську команду Олександра Хацкевича поставили на місце. Жорстко, навіть жорстоко. На вчорашній прес-конференції тренер киян обіцяв атакувати великими силами. «Челсі» відразу позбавив киян м’яча, а в ході зустрічі ще й наколотив у ворота Денниса Бойка повну торбу м’ячів.

«Динамо» (Київ, Україна) – «Челсі» (Лондон, Англія) – 0:5

Голи: 0:1 – Олів’є Жиру (5). 0:2 – Олів’є Жиру (33). 0:3 – Маркос Алонсо (45+1). 0:4 – Олів’є Жиру (59). 0:5 – Гадсон-Одої (78)

«Динамо»: Денис Бойко – Кендзьора, Бурда, Кадар, Віталій Миколенко – Сергій Сидорчук (к) (Че-че, 65), Шепелєв (Олександр Андрієвський, 87) – Віктор Циганков, Шапаренко, Сідклей (Євген Смирний,¸82) – Гармаш. Тренер – Олександр Хацкевич

«Челсі»: Аррізабалаґа – Заппакоста (Аспілікета, 69), Рюдіґер, Андреас Крістенсен, Маркос Алонсо – Нґоло Канте (Жоржіньо, 65), Ковачіч, Лофтус-Чік – Гадсон-Одої, Олів’є Жиру, Вілліан (к) (Педро, 74). Тренер – Мауріціо Саррі

Судді: Штілер — Пікель, Ґіттельманн — Марко Фрітц, Осмерс (усі — Німеччина)

14 березня. Київ. НСК «Олімпійський». 64 830 глядачів

На цей раз лондонці довго з нашим віце-чемпіоном не панькалися. Вже на п’ятій хвилині Вілліан подав кутовий, Рубен Лофтус-Чік передачу продовжив, а Олів’є Жиру розстріляв ворота впритул – 0:1.

Другий м’яч теж вийшов найелементарнішим: Маркос Алонсо від бокової лінії зліва виконав зрячу передачу низом в район одинадцятиметрової позначки, а Жиру пробив точно в кут – 0:2.

Надодачу «Динамо» ще й отримало гол у роздягальню. Каллум Гадсон-Одої віддав справа, а Маркос Алонсо, якого наша оборона традиційно залишила без опіки, вразив стулку з меж воротарського – 0:3.

Судячи з налаштування динамівців у перші хвилини після перерви, знаменита «розмова в роздягальні» таки відбулася. І видно мала якийсь ефект, бо хвилин 10 «Динамо» штурмувало володіння Кепи Аррізабалаґи дуже натхненно.

І будь спершу Денис Гармаш, а потім Сергій Сидорчук, розстрілюючи ворота, розторопнішими, рахунок наша команда скоротила б. А так… А так – стартовий запал швидко вщух і гості поступово перевели гру в звичне для них русло.

А невдовзі відбувся й четвертий гол: Вілліан подав зі штрафного, а Жиру, вкотре виграв позицію у Микити Бурди і пробив головою під поперечину.

А на 79-й лондонські «аристократи» зазіхнули на історію найтитулованішого українського клубу. Гадсон-Одої, вийшовши з Бойком сам-на-сам, забив вп’яте.

0:5 – то клубний антирекорд «Динамо» в єврокубках. Досі в п’ять м’ячів кияни вдома не програвали нікому. Максимальними були 1:4 в 1998-му від «Ювентуса» і 1:4 і 0:3 відповідно від «Стяуа» і ліонського «Олімпіка» в 2007-му.

Крім того, 0:5 – то повторення найрозгромнішої поразки «Динамо» в єврокубках загалом. З таким же результатом киян трощила «Бенфіка» у 1992-му і «Ювентус» у 2002-му.