Росіяни, пов'язані з Міжнародним олімпійським комітетом, підтримують агресію РФ
![Росіяни, пов'язані з Міжнародним олімпійським комітетом, підтримують агресію РФ](/img/article/9355/91_main-v1687186254.jpg)
Громадяни Росії, пов’язані з Міжнародним олімпійським комітетом, підтримують агресивну війну Росії проти України
Громадяни Росії, пов’язані з Міжнародним олімпійським комітетом (МОК), підтримують агресивну війну Росії проти України. Про це йдеться в розслідуванні спортивного видання Tribuna.
У березні 2023 року МОК рекомендував знову допустити російських і білоруських спортсменів до участі в міжнародних змаганнях за умови, що вони будуть виступати як «індивідуальні нейтральні спортсмени». Їм було заборонено брати участь у змаганнях після російського вторгнення в Україну у 2022 році.
Однак спортсмени, які мають контракти з російськими чи білоруськими військовими або активно підтримують російську війну, не повинні бути допущені до змагань.
Як зазначає Tribuna, ці ж обмеження не поширюються на членів самого МОК.
Видання ідентифікувало членів МОК або афілійованих з ним організацій, які активно підтримували війну – публічними заявами, діями або зв’язками з російською державною промисловістю.
Це Олена Ісінбаєва, Шаміль Тарпіщев, Олександр Попов, Станіслав Поздняков, Владислав Макулов, Родіон Плітухін і Володимир Лісін.
![Олена Ісінбаєва членкиня МОК, членкиня Комісії Атлетів, членкиня Комісії з оточення спортсменів (Athletes' Entourage Commission) чинне звання майора](/img/forall/u/264/58/photo_2023-06-19_17-32-38.jpg)
![Попов організував та взяв участь у церемонії відкриття чемпіонату Росгвардії з плавання, кубок у якому названий на честь нього самого.](/img/forall/u/264/58/photo_2023-06-19_17-33-19.jpg)
![Нагородження військовослужбовців ЦСКА 29 квітня 2023 року від імені Олімпійського комітету Росії](/img/forall/u/264/58/photo_2023-06-19_17-33-39.jpg)
Tribuna заявила, що надіслала зібрані докази до МОК і запитала, які заходи, якщо такі будуть, будуть вжиті. Комітет поки що не відповів на запит.
Нагадаємо, у квітні минулого року російська дзюдоїстка, призерка Олімпіади в Токіо Медіна Таймазова взяла участь в пропагандистському заході «майстер-клас для юних дзюдоїстів з Донбасу».
До слова, на стадіоні у Нью-Йорку під час бейсбольного матчу 11 червня було розгорнуто найбільший прапор України.
Коментарі — 0