Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Могеріні випустила спеціальну заяву до річниці анексії Криму

  • Розсилка
  <p>ЄС і надалі вважає анексію Криму &laquo;порушенням міжнародного права&raquo; і &laquo;прямим викликом міжнародній безпеці&raquo;, йдеться в документі чільної дипломатки ЄС</p>
<div></div> - Могеріні випустила спеціальну заяву до річниці анексії Криму

  ЄС і надалі вважає анексію Криму «порушенням міжнародного права» і «прямим викликом міжнародній безпеці», йдеться в документі чільної дипломатки ЄС

  «Декларація Могеріні»: В Криму мають поважати права людини

  Європейський Союз підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та засуджує мілітаризацію анексованого Криму. Про це йдеться в декларації верховної представниці ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріки Могеріні щодо ситуації в Криму та місті Севастополі, оприлюдненої у неділю, 17 березня на сайті Ради ЄС.

  «Через п'ять років після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією Європейський Союз як і залишається відданим суверенітету і територіальній цілісності України», - наголошується в декларації.

  ЄС й надалі вважає анексію Криму «порушенням міжнародного права» і «прямим викликом міжнародній безпеці», йдеться в документі.

  «Порушення Росією міжнародного права призвело до небезпечного зростання напруженості в Керченській протоці та в Азовському морі. Необґрунтоване застосування сили Росією проти України 25 листопада 2018 року є нагадуванням про негативні наслідки незаконної анексії Кримського півострова для регіональної стабільності», - наголошується в документі. ЄС вкотре закликає Росію до Росії негайно звільнити незаконно захоплених українських моряків, кораблі і обладнання.

  Також у декларації Могеріні відзначається погіршення ситуації з правами людини в Криму з часу його анексії. Зокрема, жителі півострова стикаються з систематичними обмеженнями основних свобод, таких як свобода висловлення думок, віросповідання або переконань, а також право на мирні зібрання.

  «Мілітаризація півострова продовжує негативно впливати на безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні. У порушення норм міжнародного гуманітарного права громадянство Російської Федерації та призов до збройних сил Російської Федерації були нав'язані жителям Криму», - наголошується в декларації.

  Євросоюз вкотре закликав звільнити Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколу Семену, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку і всіх, «кого було затримано на Кримському півострові й засуджено з порушенням міжнародного права». «Журналісти, правозахисники та захисники у суді мають працювати незалежно і без втручань чи залякувань», - йдеться далі у декларації, яка підсумовується закликом до того, аби на півострові поважали міжнародно усталені права людини.

  Нагадаємо, спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер заявив, що США залишаються прибічниками невизнання анексії Автономної Республіки Крим і залишаться на цих позиціях і надалі.

  Джерело: Deutsche Welle

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ