рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Науковці зафіксували на Землі стометрове цунамі

  • Розсилка
  Стометрова хвиля пішла вглиб океану і поблизу найближчого безлюдного острова, що знаходиться в декількох кілометрах від вулкана, знизилася до 80 метрів - Науковці зафіксували на Землі стометрове цунамі
  Стометрова хвиля пішла вглиб океану і поблизу найближчого безлюдного острова, що знаходиться в декількох кілометрах від вулкана, знизилася до 80 метрів

  Цунамі сформувалося через виверження вулкана Анак-Кракатау в Індонезії, - дослідження

  Британські та японські вчені зафіксували на Землі стометрове цунамі.

  Про це повідомляє Phys.org.

  Зазначається, що дані про рівень моря, зібрані вченими лондонського Університету Брунель і Токійського університету, показали формування стометрової хвилі.

  «Цунамі сформувалося через виверження вулкана Анак-Кракатау в Індонезії», - йдеться у повідомленні.

  Згідно з комп'ютерною моделлю, заснованою на даних про рівень моря в п'яти точках поблизу Анак-Кракатау, у 2018 році він «породив» хвилю заввишки в 100 метрів. Коли вона досягла найближчого безлюдного острова, що знаходиться в декількох кілометрах від вулкана, то знизилася до 80 метрів. Таке зменшення хвилі вчені пояснюють гравітаційним впливом і тертям об морське дно.

  Також фахівці зазначають, що якби хвиля пішла в іншому напрямку, то могла б викликати катастрофічні наслідки. У тому ж 2018 році цунамі заввишки 3-15 метрів стала причиною загибелі 400 осіб на острові Суматра. А під час виверження Кракатау в 1883 році цунамі заввишки 42 метри вбило 36 тисяч осіб.

  Як повідомлялося, біля берегів Індонезії стався потужний землетрус, є загроза цунамі.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ