Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Світові витрати на оборону зросли майже на 2% - експерти

  • Розсилка
  «Китай, можливо, є ще більшим викликом, [ніж Росія,] оскільки ставить на озброєння все більш передові військові системи і проводить стратегію, спрямовану на те, щоб розширити можливості своїх збройних сил», - йдеться в документі - Світові витрати на оборону зросли майже на 2% - експерти
  «Китай, можливо, є ще більшим викликом, [ніж Росія,] оскільки ставить на озброєння все більш передові військові системи і проводить стратегію, спрямовану на те, щоб розширити можливості своїх збройних сил», - йдеться в документі

  Тривогу у Заходу викликало розміщення у Криму російських зенітних ракетних комплексів С-400, - аналітики

  Минулого року західні країни продовжили нарощувати оборонні витрати, частково у зв'язку з побоюваннями з приводу військового посилення РФ та Китаю. Про це заявляють автори доповіді «Військовий баланс», що готувалася до відкриття Мюнхенської конференції з безпеки, пише агентство Reuters.

  Експерти стверджують, що, серед іншого, тривогу у Заходу викликало розміщення у Криму російських зенітних ракетних комплексів С-400.

  «Китай, можливо, є ще більшим викликом, [ніж Росія,] оскільки ставить на озброєння все більш передові військові системи і проводить стратегію, спрямовану на те, щоб розширити можливості своїх збройних сил далеко від власної території», - йдеться в документі.  Експерти розташованого в Лондоні IISS прогнозують, що країни ЄС в цьому році продовжать зазнавати утиску США, які зацікавлені в збільшенні європейських оборонних бюджетів. Очікується, що на зустрічі глав МЗС країн НАТО, яка пройде у Вашингтоні в квітні, глава Білого дому Дональд Трамп знову заявить про те, що всі члени НАТО повинні витрачати на оборону не менше 2% від свого ВВП. При цьому для того, щоб цей показник був досягнутий, європейським членам НАТО довелося б виділити на ці цілі додатково $ 102 млрд.

  У доповіді систематизовані дані про динаміку військового потенціалу й оборонні витрати 171 країни світу. Вона не включає дані по країнах Близького Сходу, де триває збройне протистояння (Лівії і Сирії), а також тим країнам, які не публікують відомості за відповідними бюджетними статтями (ОАЕ і Катар).

  Як відомо, сьогодні в Мюнхені стартувала 55-та щорічна конференція з безпеки, що триватиме три дні. У рамках конференції президент України Петро Порошенко проведе зустрічі з віце-президентом США Майком Пенсом і спецпредставником Держдепартаменту з питань України Куртом Волкером.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ