рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В Естонії фермери просять повернути українських заробітчан

  • Розсилка
  В Естонії фермери просять повернути українських заробітчан - В Естонії фермери просять повернути українських заробітчан
  В Естонії фермери просять повернути українських заробітчан

  Естонські фермери просять уряд повернути на поля українських працівників

  В Естонії урожай полуниці під загрозою через те, що в країну не можуть приїхати українські заробітчани.

  Про це заявили глави місцевих галузевих спілок.

  Керівники Естонського союзу виробників полуниці, Естонського садівничого союзу і Естонської сільськогосподарсько-торгової палати направили звернення до уряду з проханням дозволити запросити в країну українських сезонних працівників.

  «Сезон ось-ось почнеться, на приблизно 800 гектарах в цьому році поспіє близько 2 тис. тонн полуниці. Але безвідповідальні політики не хочуть, щоб 1 500 старанних українців допомогли зібрати цей урожай і доставити його естонським споживачам. Нехай залишається гнити на полях», - сказано в заяві.

  Зокрема, аграрії звернулися до міністра сільського життя Арво Аллару з проханням повернути на поля українських працівників.

  «Ми опинилися в ситуації, коли тонни врожаю доведеться викидати, оскільки естонський уряд не вміє поводитися адекватно в кризовій ситуації. Або ж деякі політики і партії просто переплутали свою політичну повістку зі справжньою кризовою ситуацією. Результат той же - естонська полуниця в цьому році на ринок не потрапить, а фермери збанкрутують», - продовжили аграрії.

  Також фермери назвали «образливими» промови міністра внутрішніх справ Март Хельме про те, що вони вважають за краще українську «рабську працю». У той же час вони визнають, що, залишившись в умовах епідемії коронавірусу без роботи, «естонці не приїдуть збирати ягоду, у них немає достатнього інтересу до цієї роботи, а купувати і їсти полуницю вони готові».

  Нагадаємо, Польща з 29 квітня відновила видачу українцям робочих віз

  Головна санітарна інспекція Польщі оголосила умови, за яких сезонні працівники з України зможуть одночасно працювати у фермерських господарствах і відбувати карантин.Це означає, що працівникам з України, які зараз приїжджатимуть на сезонні роботи до Польщі, дозволили відбувати 14 днів карантину безпосередньо за роботою при збиранні або переробці врожаю.

  Власник одного з найбільших переробних підприємств в Польщі (Real SA), глава Асоціації переробників фруктів і овочів Анджей Гайовничек сказав, що без працівників з України в Польщі буде катастрофа.

  Промисловці в Польщі вже замовили чартер для сезонних робітників з України. У програмі Агробізнес на  TVP президент служби персоналу промисловців Кшиштоф Інглот повідомив, що місцевий бізнес готується до першого  чартерного рейсу.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ