Впізнали за татуюванням та обручкою. Згадаймо 23-річного захисника «Азовсталі» Пантелеймона Собка

Впізнали за татуюванням та обручкою. Згадаймо 23-річного захисника «Азовсталі» Пантелеймона Собка
У Військово-морських силах ЗСУ Пантелеймон Собко був на контракті з 3 серпня 2015 року
колаж: glavcom.ua

На другий день вторгнення Пантелеймон Собко був прикомандирований до 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ й бився на суходолі, в Маріуполі

Щодня о 9 ранку українці вшановують пам’ять усіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Нині згадаємо Пантелеймона Собка.

Пантелеймон Собко поліг у боях на «Азовсталі» 24 квітня 2022 року, на Великдень, а похований лише 1 липня. Захиснику було лише 23 роки. Про долю моряка не було відомостей протягом двох місяців. За цей час у героя народився первісток – син Микита.

У Військово-морських силах ЗСУ Пантелеймон Собко був на контракті з 3 серпня 2015 року. Спершу хотів бути вчителем фізкультури, але обрав морську справу. Закінчив Національний університет «Одеська морська академія». Служив у Бердянську на посаді штурмана – головного корабельного старшини.

«Ми вірили, що після здобуття Пантелеймоном професійної освіти на нього чекають простори світового океану. Трохи навіть заздрили, захоплювались його зібраністю, вольовитістю, гарним військовим вишколом. Але у 2014 році рашисти розв’язали проти України неоголошену війну, і стало зрозуміло, що рано чи пізно вона переросте у відкрите протистояння, поглинаючи молоді життя. Як і життя нашого Лімки», – розповів староста Качківського старостинського округу Ігор Поповський.

Впізнали за татуюванням та обручкою. Згадаймо 23-річного захисника «Азовсталі» Пантелеймона Собка фото 1

На другий день російського вторгнення, 26 лютого 2022 року, моряки артилерійського катера «Кременчук» були прикомандировані до 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ й билися на суходолі, в Маріуполі. На початку квітня стало відомо, що МБАК «Кременчук» був захоплений окупантами в порту Маріуполя. Перед тим, 4 квітня, вийшов указ президента про нагородження Собка орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

«Наш односельчанин став до бою пліч-о-пліч із побратимами з 36-ї бригади та був із ними до кінця – таким же відповідальним, чесним, відданим, за що й удостоївся державної нагороди. Він загинув у боях, що розгорталися на «Азовсталі». Дуже важкою була дорога додому, до хліборобської родини, але вона все ж пролягла», – сказав староста Поповський.

Собко з матір'ю
Собко з матір'ю

Чорна звістка про підтвердження смерті Ліми прийшла у Качківку 28 червня. На похорон приїхали дружини побратимів Пантелеймона – Катерина Овчар (дружина командира катера) та Юлія Агапітова (дружина механіка). Остання знайома була знайома з Пантелеймоном три роки. Військові часто збиралися родинами на свята. Дівчина допомагала родині загиблого знайти тіло Ліми.

«Він потрапив у перший обмін загиблими на початку червня, близько 160 тіл. Знайти допомагав мій свекор. Вийшли на керівництво флотилії. Тіло було доставлене в Київ. У морзі опізнавати було нічого. Рідні робили ДНК-аналіз. Також Пантелеймона впізнали по татуюванню й обручці. Вони з дружиною Юлею спеціально замовляли обручки із гравійованим поглибленням», – розповіла Юлія Агапітова.

Пантелеймон з дружиною Юлією
Пантелеймон з дружиною Юлією

Б’ючись у Маріуполі, Пантелеймон уже знав, якої статі буде його первісток. Але до радісної звістки про народження сина 12 травня не дожив. Як згадує Собкова однокласниця Мирослава Дзама, остання їхня розмова – це було прохання Пантелеймона зустріти вагітну дружину Юлію, що виїздила з Бердянська. Із Мирославою Ліма підтримував постійний зв’язок, вона була в них на весіллі у Бердянську.

«Ця розмова відбулася 5 квітня. Для мене це дуже велика втрата, адже в житті більше не матиму такого друга. Він умів допомагати на відстані. Якось я приїхала до Одеси і потребувала допомоги. Набрала його, а Ліма був у морі. Але вже через 10 хвилин він перетелефонував, сказав залишатись на місці і чекати на людей із такими-то прикметами, які мене виручать. Біль від того, що його життя вирвала ця війна, не вщухне ніколи», – каже Мирослава Дзама.

«Він знав про моє захоплення заходами сонця і мало не щодня надсилав унікальні, надзвичайно красиві фото із заходами сонця з моря», – згадує також Мирослава.

Впізнали за татуюванням та обручкою. Згадаймо 23-річного захисника «Азовсталі» Пантелеймона Собка фото 2
Впізнали за татуюванням та обручкою. Згадаймо 23-річного захисника «Азовсталі» Пантелеймона Собка фото 3
Похорон Пантелеймона Собка
Похорон Пантелеймона Собка

Останній земний шлях Пантелеймона Собка до кладовища був встелений живими квітами – трояндами, гортензіями, ліліями. Обабіч дороги на колінах стояли сотні людей, від малого до старого. Коли процесія з тілом воїна наближалася до його рідної домівки, з неї почувся плач. «Плаче маленький син, Лімина копія», – говорили зі сльозами на очах присутні жінки.

На подвір’ї дому священнослужитель ПЦУ отець Віталій провів панахиду. Мати героя Леся змогла востаннє обійняти свого Лімку – обійняти його труну: «Лимончику… Всі тут, всі прийшли. Ти ж так хотів зібрати всю родину. Казав, що приїдеш, аби повінчатись…»

Впізнали за татуюванням та обручкою. Згадаймо 23-річного захисника «Азовсталі» Пантелеймона Собка фото 4
Прощання рідних із Пантелеймоном Собком

Після прощання до громади звернувся батько героя Юрій Іванович Собко. Він закликав людей до згуртування: «Єднайтеся, люди, у цей складний час, прощайте один одного, не соромтесь просити пробачення… Цінуйте кожну хвилину життя».

«Главком» долучається до хвилини мовчання. Ми вшановуємо памʼять усіх українців, які загинули у боротьбі за Батьківщину. Ми згадуємо загиблих від рук російських загарбників, запалюємо свічки пам’яті та схиляємо голови у скорботі під час загальнонаціональної хвилини мовчання, вшановуючи світлу пам’ять громадян України, які віддали життя за свободу і незалежність держави: усіх військових, цивільних та дітей, усіх, хто загинув в боротьбі з російськими окупантами та внаслідок нападу ворожих військ на українські міста і села. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Наслідки ракетної атаки на Київ, 25 березня 2024 року
Атака на Київ. Розвінчання надмірних характеристик ракет «Циркон»
«У вогні не горять і у воді не тонуть». Знамениті винищувачі досі у строю
F-16, з ювілеєм! 10 фактів про найвідоміший у світі винищувач Технології війни
Олег Кіпер: Ми через пробку буквально на п’ять хвилин пізніше приїхали після другого прильоту. Могли опинитися в епіцентрі удару
Глава Одеської ОВА Олег Кіпер: Пропозицій стати генеральним прокурором не отримував Інтерв'ю
Президент Франції прокоментував свою заяву про можливість розміщення західних військ в Україні
Макрон зробив заяву щодо відправки французьких військ в Україну
Байден від початку вторгнення РФ наголошував, що американські війська не будуть воювати на території Українb
«Зеленський не просить». Білий дім прокоментував відправку військ США в Україну
Раніше окупанти вдарили по місту балістикою 
Ракетний удар по Миколаєву: є загибла та поранені
Заставодавці Коболєва «притиснули його до стінки», вимагають повернути 44,2 млн грн, які торік вони внесли у вигляді застави
Суд Ліхтенштейну заблокував виведені з України мільйони Коболєва
За словами Юсова, кожен російський масований ракетний обстріл – це «операція, що готується тижнями»
Розвідка повідомила, скільки часу РФ витрачає на підготовку ударів по Україні
Президент вшанував пам'ять загиблих хвилиною мовчання
Зеленський у Бучі вшанував пам’ять українців, яких убили російські загарбники під час окупації Київщини