Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Вселенський патріархат спростував заяви про залежність Української церкви від Константинополя

  • Розсилка
  <p>Вселенський патріархат здивований заявами про залежність</p> - Вселенський патріархат спростував заяви про залежність Української церкви від Константинополя

  Вселенський патріархат здивований заявами про залежність

  Екзарх Вселенського патріархату пояснив, що отримання миро з Константинополя не є демонстрацією залежності

  Екзарх Вселенського патріархату, архієпископ Даниїл Памфілійський відкинув заяви про усталення залежності Православної церкви України від Вселенського патріархату. Про це він сказав в інтерв’ю «Прямому».

  «Що мене одразу здивувало це те, що деякі особистості почали закидати Вселенській патріархії, що в Томосі вписана якась духовна залежність Української церкви від Константинополя. Звісно, це є церква-матір. Ми маємо духовні стосунки з церквою-матір'ю. Це не означає, що Українська православна церква є залежною від Константинополя — вона має духовне споріднення з нею, вона визнає звершність Вселенського патріарха як першого серед рівних. Але це не означає, що вона має якусь залежність від Константинополя. Ви згадали про миро: миро буде надаватись Вселенською патріархією Київській метрополії. Це знову підкреслює спорідненість двох церков. Це не обмежує церков, а навпаки надає нам можливість бачити, що ми є духовно об'єднанні з церквою-матір'ю», - сказав він.

  Архієпископ Даниїл також відзначив, що після рішення Вселенської патріархії почати об’єднання українських церков до діалогу були запрошені всі гілки українського православ’я, лише УПЦ Московського патріархату відмовилася від спілкування.

  «І Київський патріархат, і Автокефальна церква згодилися зразу на контакт: ми розпочали з ними спілкування. На превеликий жаль, нам було важко знайти контакти з представниками УПЦ Московського патріархату: двічі ми отримали відмову, пізніше ще раз була відмова прямого контакту з нами», - відзначив він.

  Водночас архієрей Вселенського патріархату відзначив, що священнослужителі Московського патріархату після усталення української автокефалії отримали можливість без тиску переходити до помісної церкви.

  «Багато священнослужителів, архієреїв і мирян чекали, коли Православна церква України отримає власну незалежність. Коли Константинопольська церква-матір проголосить світові раз і назавжди, що відновлена історична справедливість. Сьогодні вона трапилася. Тепер справа за ієрархами, священнослужителями, мирянами Української православної церкви, котрі неодноразово говорили, що вони є частиною помісності нашої церкви», - пояснив архієпископ Даниїл.

  Він також пояснив, що його місія як екзарха Вселенського патріарха завершилась проголошенням Томосу, тому він повертається назад до своєї пастви у Сполучені Штати Америки.

  Нагадаємо, Томос про автокефалію об’єднаної Православної церкви України виставлять у трапезному храмі Софійського собору (Малій Софії) 7 січня

  Нагадаємо, у Стамбулі 5 січня проходила церемонія підписання Томосу про автокефалію Української православної церкви. 

  Томос було підписано у Соборі святого Георгія під час архієрейського служіння.

  Вранці 5 січня президент Порошенко зустрівся із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

  6 січня у Соборі святого Георгія на Фанарі відбулася церемонія вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ