Курс євро практично зрівнявся з доларовим: що буде далі з євровалютою

Курс євро практично зрівнявся з доларовим: що буде далі з євровалютою

Євро, швидше за все, зміцниться тільки після того, як покращиться Європейська економічна перспектива

фото: Leonhard Foeger/Reuters

Інвестори бояться,що обмеження поставки газу в Європу призведе до рецесії в економіці єврозони

Курс євро в понеділок, 11 липня, наблизився до паритету по відношенню до долара. Єдина валюта європейська валюта знизилася на 0,8% до 1,0105 за долар. Про це повідомляє Reuters.

Євро дешевшає, оскільки трубопровід «Північний потік–1», по якому російський газ йде в Німеччину, почав щорічне технічне обслуговування на 10 днів. Інвестори стурбовані тим, що ремонт може бути продовжений через війну вторгнення Росії в Україну, що ще більше обмежить поставки газу в Європу і призведе до рецесії в економіці єврозони.

«Схоже, що ми будемо тестувати паритет – у нас є два важливих звіти з США, і це може стати ще одним каталізатором», – сказав стратег Societe Generale Кеннет Брукс, маючи на увазі дані щодо інфляції і роздрібних продаж.

Він зазначив, що євро, швидше за все, зміцниться тільки після того, як покращиться Європейська економічна перспектива і якщо можливості для агресивного підвищення процентної ставки в США ослабнуть.

Аналітики ING додали, що, оскільки енергопостачання навряд чи покращиться, а центральні банки не проявляють ознак того, що йдуть від циклів посилення. У гіршому випадку для євро буде те, що в липні він наблизиться до 0,95 долара.

Очікування чергових гарячих даних щодо інфляції в США за червень підтримають очікування агресивного підвищення ставок Федеральною резервною системою і можуть сприяти зростанню долара. Згідно з опитуванням Reuters, показник складе 8,8%, Новий сорокарічний максимум в порівнянні з 8,6% в червні.

Нагадаємо, минулий тиждень став найгіршим за чотири місяці для єдиної європейської валюти. Євро впав на 3,2% по відношенню до долара, так як інвестори побоюються, що енергетична криза, викликана невизначеністю поставок газу з Росії, може призвести до рецесії на континенті.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: