На Близькому Сході може з'явитися аналог НАТО

На Близькому Сході може з'явитися аналог НАТО
фото з відкритих джерел

Новий військовий союз зберігатиме стабільність в регіоні й протистоятиме Ірану

Напередодні саміту країн Близького Сходу, запланованого на середину липня в саудівському місті Джидда, світ знову говорить про можливе створення близькосхідного аналога НАТО – стримуючого військового альянсу, покликаного підтримувати стабільність в регіоні і, в основному, протистояти Ірану. Про це пише BBC.

У саміті мають взяти участь країни Перської затоки, Йорданії, Єгипту та Іраку. Наразі ж невідомо, чи справді обговорюватиметься питання створення аналога військового союзу, однак події останніх тижнів вказують на його актуальність.

Видання Wall Street Journal відзначає, що під егідою США в єгипетському Шарм-еш-Шейху нещодавно пройшли таємні переговори представників командування Єгипту, Йорданії, Ізраїлю, Саудівської Аравії та Катару. Джерело близьке до цих переговорів відзначає, що це можна назвати початковим етапом в розробці «стратегії захисту від загальної загрози».

Міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц, зі свого боку, також нещодавно підтвердив інформацію про те, що його країна бере участь у роботі над Близькосхідним альянсом протиповітряної оборони (MEAD).

Серйозні перестановки у близькосхідному регіоні ще більше наблизили появу аналогу НАТО. Ізраїль продовжує налагоджувати відносини з сусідніми регіонами, а Іран тим часом все більше становиться ізгоєм. Занепокоєння через іранську ядерну програму ще більше зближує регіон.

Водночас відхід США з Близького Сходу означає те, що гарантії безпеки лягають на плечі самого ж регіону.

«Настав час знайти новий підхід до вирішення внутрішніх проблем – від геополітичних до економічних. Особливо після пандемії Covid-19 і на тлі нестабільності, спричиненої війною в Україні», – заявив експерт Центру політичних та стратегічних досліджень«Аль-Ахрам» у Каїрі Ахмед ель-Сайєд.

Король Йорданії Абдалла II також заявив про підтримку створення близькосхідного військового союзу.

Також очевидно, що альянс складатиметься лише з арабських країн, які мають стійкі відносини з Ізраїлем або ж опосередковані через США. Йдеться про:

  • Єгипет;
  • Йорданію;
  • ОАЕ;
  • Бахрейн;
  • Марокко;
  • Саудівську Аравію;
  • Оман;
  • Катар;
  • Кувейт.

Ліван та Сирія, зі свого боку, підтримують тісні зв’язки з Іраном, у зв’язку з чим залучити їх до можливого альянсу буде практично неможливо.

Нагадаємо, Іран показав ракету, якою може атакувати бази США та Ізраїль.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: