Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Про формулу Штайнмаєра і мовне питання в Україні

  • Лариса Ніцой

   Письменниця

  • Розсилка
  Про формулу Штайнмаєра і мовне питання в Україні

  Ми з вами за останні роки славно приготувалися до прийому ОРДЛО. Зеленський логічно завершив ці приготування і почав новий етап

  Отже, формула Штайнмаєра і мовне питання в Україні. Ви скажете, та яка мова, країна на краю краху.
  Відповідаю.
  Перше. Мова – це основа.
  Друге. Я фахівець з мовних питань. Фахівець з саме цієї основи України. Про це й напишу.

  Так от. Формула передбачає повернення ордла в Україну на умовах ордла. Крім того, що ми повинні будемо своїм коштом їх відбудовувати, вони проведуть вибори, пришлють у наш парламент своїх депутатів. Ми вже виплекали за 5 попередніх років медведчуків і бойків. Замість плекати таку Україну, в якій рейтинг медведчуків був би неможливий, ми плекали медведчуків, посилаючи їх на міждержавні перемовини представляти Україну. Плекали і примножували їхній бізнес. Дали можливість скуповувати українські канали ТБ. Вони, з нульовим рейтингом під час революції Гідності, виплекані після революції, виросли і зайшли в парламент. Тепер ми в той парламент отримаємо ще й депутатів ордло. Що ми там понаухвалюємо?

  Отже, формула передбачає обійми з ними. Ми 5 років готувалися до обіймів з ордло, щоб їм було комфортно з нами.

  Закон про квоти на тб такий, що на телебаченні більше половини всього – російською. Ордло буде зручно.

  Закон про освіту такий, що в школах як квітла російська, так і процвітає далі. Прокиньтеся. Це відбувається не в деяких школах, а майже у всіх міських школах України, навіть уже в селах, діти між собою спілкуються російською. Ні закон про освіту, ні тим більше, листи міністрів освіти спочатку Гриневич, а тепер Новосад (до спини ті листи притуліть) не передбачають вирішення проблеми з культивуванням в українських школах спілкування молоді російською. Українська мова – це рудимент уроку. Спілкування російською молодь зі школи переносить в суспільство. Cуспільство зі школи готове до обіймів з ордло.

  Закон про мову настільки беззубий, що сьогодні не можна з цим законом врегулювати жодне мовне питання. Як приклад, сфера обслуговування російською – і нічого з цим не зробиш за допомогою нового закону. Ордло просто розплачеться від зворушення за таку турботу про них.

  До речі, ордло вже написало листа до Зельонкіна. Першим, що в ньому було – це мовне питання. Вони сказали, що самі визначатимуть, якою мовою їм говорити. А вже потім написали, що кордон контролюватимуть вони. Інтеграцію в росію визначатимуть вони і т.д. Тобто, всі правила диктуватимуть вони.

  Ви розумієте, яка мова пануватиме у нас завжди і всюди? Їхня мова. Якщо ми без них не справилися з українізацією в публічному просторі, і замість українізації що 200 років тому, що останні 5 років лише й говорили про кохання до солов’їної, а публічний простір як був російським, так і лишився, то розумієте, що з ордло в обіймах, ми не справимося з українським питанням НІКОЛИ.

  Ми з вами за останні роки славно приготувалися до прийому ордло. Зельонкін логічно завершив ці приготування і почав новий етап.

  Я ПРОТЕСТУЮ проти такого стану речей у країні. Я ПРОТИ формул, капітуляцій, обезземелення, знедержавлення, слабкості. Проти. Як була проти беззубих законів, розуміючи, куди ми йдемо. В обійми ордло. Ці закони й обійми допустила не влада. Допустив український народ. Не насєлєніє. Народ. Разом з насєлєнієм. Не чула, щоб народ протестував.

  У неділю, 6 вересня на 12.00 іду на Майдан. На віче. З залишками народу. Нічого, що нас менше, ніж насєлєнія.

  Ми рішучіші.

  Джерело: блог Лариси Ніцой

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Сергій Руденко
  Сергій Руденко

  Журналіст

  Олексій Арестович
  Олексій Арестович

  військовий експерт

  Георгій Кунадзе
  Георгій Кунадзе

  Російський дипломат

  Сергій Тихий
  Сергій Тихий

  Журналіст

  Дмитро Корчинський
  Дмитро Корчинський

  Політичний і громадський діяч

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ