Єпископ Євстратій (Зоря) Речник  Священного Синоду ПЦУ

Московський патріархат в новому статуті визнав свою приналежність до РПЦ

Ухвала 27 травня 2022 р. – це певний аналог «Декларації про державний суверенітет» УРСР 1990 року

Є декларація, але до реальної незалежності слід ще багато пройти і попрацювати

Якщо неофіційно викладений в мережу текст зміненого Статуту УПЦ (МПвУ) – справді ідентичний, то вказівка в його першому пункті на «самостійність і незалежність» в устрої та управлінні «відповідно до Грамоти Патріарха Московського і всієї Русі Олексія ІІ від 27 жовтня 1990 року» – це вказівка на ПРИНАЛЕЖНІСТЬ релігійного об‘єднання УПЦ до РПЦ.

Це приблизно так, якби в Конституції УРСР записати купу всього про «самостійність і незалежність», але почати її словами: «УРСР є самостійною і незалежною в своєму устрої та управлінні на підставі Конституції СРСР».

Якщо навести історичні паралелі, то ухвала 27 травня 2022 р. – це певний аналог «Декларації про державний суверенітет» УРСР 1990 року. Як та Декларація лише позначала можливість досягти незалежності, але не проголошувала її, так і тут – є декларація, але до реальної незалежності слід ще багато пройти і попрацювати.

Якщо буде бажання.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: