СБУ з’ясувала, звідки аноніми телефонують про масові замінування
Останнім часом Україну охопила хвиля повідомлень про замінування
В Україні за минулий рік зафіксували понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень терористичного характеру. Найбільша кількість повідомлень стосувалася мінувань об'єктів у Києві, Харківській, Запорізькій, Одеській областях. Про це розповів речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко.
За його словами, в основному анонімні повідомлення про мінування надсилали електронною поштою.
При цьому в СБУ повідомили, що з початку цього року зафіксовано 184 неправдивих повідомлення про підготовку терористичного акту.
«У кожному випадку здійснюється перевірка об'єкта можливого мінування силами органів Національної поліції з проведенням евакуації та обстеження на наявність вибухових пристроїв. У 2021-2022 роках жодне з повідомлень про мінування не підтвердилося», – додав спікер СБУ.
Дехтяренко повідомив, що повідомлення про мінування та теракти надходять на електронні поштові скриньки СБУ, Нацполіції та безпосередньо об'єктів терористичних посягань.
«Більшість повідомлень відправлені користувачами Інтернету, які знаходяться на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», – заявив спікер СБУ.
У відомстві повідомили, що зловмисники намагаються посилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їхню думку, забезпечує їм анонімність. При цьому в СБУ додали, що за минулий рік встановили близько 300 осіб, які повідомили про неправдиве мінування за допомогою телефону та електронної пошти.
В СБУ підкреслили, що «анонімні терористи» будуть встановлені і притягнуті до кримінальної відповідальності. Зокрема, за неправдиве повідомлення про мінування загрожує позбавлення волі до шести років, а в разі повторного інциденту термін може бути збільшений до восьми років.
«У разі загрози вчинення вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя і здоров'я людей або настання інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі строком від 5 до 10 років з конфіскацією майна, за повторний такий прояв - від 7 до 12 років з конфіскацією майна», – додали в СБУ.
Цього тижня школи двох міст переходять до дистанційного навчання через постійні «мінування».
Раніше у Києві невідомі замінували школу, а 11 січня невідомі «замінували» всі школи Києва.
Минулого тижня глава Нацполіції прокоментував хвилю «замінувань» в різних містах. «Наразі ми з'ясовуємо, хто здійснює хибні виклики про мінування. Тільки в період минулих новорічних свят ми отримали 132 такі повідомлення. Затримано дев’ять зловмисників у дев’яти областях держави, у тому числі у великих містах – Києві, Дніпрі, Одесі. Порушники мали різні мотиви вчинення Деякі особи перебували у стані алкогольного сп'яніння», – розповів голова Національної поліції України Ігор Клименко.
Коментарі — 0