Венерологиня пояснила, чому сифіліс в Україні відмовляються лікувати одним уколом, як у США

Венерологиня пояснила, чому сифіліс в Україні відмовляються лікувати одним уколом, як у США
Протоколи лікування венеричних хвороб в Україні і в Європі схожі, але їх діагностика відрізняється
фото: Pixabay

«Зараз в Америці реєструють дедалі більше сифілісу. І, що їх дуже дивує, вродженого сифілісу»

За кордоном проти сифілісу призначають укол препарату бензатин бензилпенициллина. Цей препарат справді прекрасно працює, але для профілактики. Для лікування цього не достатньо. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла дерматовенерологиня вищої категорії, колишня завідувачка Львівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Оксана Сіра.

На запитання, чому за кордоном сифіліс лікують одним уколом (препарату бензатин бензилпенициллина), а в Україні це захворювання потребує тривалого курсу лікування, лікарка відповіла: «Ви, напевно, не раз бачили рекламу про те, що достатньо однієї таблетки, щоб позбутися молочниці. Я сумніваюсь, що це спрацьовує. Ми раніше мали цей препарат (бензатин бензилпенициллина, – «Главком»), який можна вколоти один раз, і він справді прекрасно працює, але – для профілактики. Для лікування цього не достатньо».

За словами Оксани Сірої, протоколи лікування венеричних хвороб в Україні і в Європі схожі, але їх діагностика відрізняється. «Виходить так: лікуємося однаково, але діагностуємо по-різному. В Україні все-таки більше уваги звертають на діагностику. Можу сказати, що зараз в Америці реєструють дедалі більше сифілісу. І, що їх дуже дивує, вродженого сифілісу. Таке обстеження в них є достатньо рідкісним, обстежують тільки тоді, коли мають вагомі причини допустити цей варіант. На мою думку, багато випадків Альцгеймера в Європі та США засновані саме на ураженні сифілісом. Особисто я лікувала шість чи сім пацієнтів, яких привозили з Європи у стані «рослини», а потім на фоні лікування від сифілісу вони ставали адекватними людьми», – зауважила лікарка.

Натомість в Україні є скринінговий аналіз обстеження на предмет сифілісу, який робиться при медоглядах, коли людина приходить у поліклініку. Цей аналіз дає інформацію про те, чи є зміст обстежувати далі, чи ні.

Венерологиня підкреслила, що саме завдяки загальному скринінгу найчастіше виявляється сифіліс. «Усе ж таки скринінг має значення. Скринінг вагітних – особливо, адже ми боїмося вродженого сифілісу. Чим швидше жінка стає на облік, тим швидше ми знаємо, в чому справа. Можемо попередити таку історію. Жінка отримує лікування, спостерігається у нас – і тоді все благополучно», – наголосила співрозмовниця.

Тривалість лікування від сифілісу залежить від випадку, від стадії хвороби та від ступеню ураження. «Був у мене майже сліпий пацієнт. У нього стався гіпертонічний криз, це стало поштовхом для повного обстеження, і виявилося, що враження очей сталося внаслідок сифілісу. Йому треба було багато курсів лікування, щоб він почав бачити контури», – пригадала венерологиня.

Нагадаємо, в Україні почастішали випадки інсультів, викликаних гіпертонією на тлі стресу. Фахівці вже називають це «воєнною» хворобою. 

Раніше ендокринологиня пояснила, чому тренд на бодіпозитив є вкрай шкідливим для здоров'я.

До слова, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко попередив, що внаслідок зловживання антибіотиками через 10 років трансплантації в Україні можуть припинитися, а пневмонія стане невиліковною.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Інсульт – гостре порушення кровообігу через закупорку судини (ішемічний) або її розрив (геморагічний)
Професорка-невролог про інсульти під час війни: До нас поступають молоді чоловіки, і це не симулянти здоров'я нації
Активність Сонця з 31 жовтня по 2 листопада 2024 року
Прогноз магнітних бур на 31 жовтня – 2 листопада: якою буде сонячна активність
Рішення, які МСЕК ухвалить до 31 грудня, будуть чинними
Чи допустять очільників МСЕК до роботи у новій системі лікарських комісій? Відповідь МОЗ
13 887 компаній та 28 054 ФОПів наразі отримали ліцензії МОЗ
Стало відомо, скільки компаній в Україні мають право надавати медичні послуги
Стрес, зазначає Богдана Мурашова, може спричинити порушення метаболічних процесів
Ендокринолог пояснила, чому українці товстішають під час війни
Унаслідок отруєння постраждало ще семеро дітей з багатодітної родини та 59-річний чоловік, який збирав гриби
На Тернопільщині смертельне отруєння грибами: серед загиблих є дитина
Лікарі зауважують: Якщо приймати антибіотики не згідно з призначенням лікаря, мікроорганізми сформують стійкість до препаратів
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн – дипломований лікар
Президентка Єврокомісії фон дер Ляєн врятувала пасажира під час авіаперельоту
Електрофізіолог із Массачусетської загальної лікарні (СЩА) Шаан Хуршид заявив, що в середньому люди проводять сидячи близько 10 годин кожного дня
Вчені зʼясували, наскільки тривале сидіння шкодить здоров'ю серця
Дата публікації новини: