«Метінвест» передав на фронт сталевих укриттів щонайменше на 300 млн грн - ЗМІ

Волонтерська ініціатива
«Метінвест» передав на фронт сталевих укриттів щонайменше на 300 млн грн - ЗМІ

Буде більше: бійці отримали від металургійного холдингу Ахметова «сталевих криївок» на третину мільярда

Компанія Метінвест передала Силам Оборони вже майже 700 укриттів, які називають «сталевими криївками». Закопані в землю, ці споруди здатні врятувати життя навіть від артилерійського обстрілу. А всередині – обладнані з максимальним комфортом, щоб бійці могли перепочити. Ці криївки Метінвест передає на фронт безкоштовно: вартість їх виготовлення сягнула вже 300 мільйонів гривень. Про це пише УП, яка побувала на виробництві укриттів.

Ці універсальні укриття працівники Метінвесту розробили в діалозі з військовими. Тепер їх зварюють на кількох засекречених ділянках сотнями штук. Вони стали частиною оборонних фортифікацій навколо міста Покровськ, яке є стратегічним для української металургії, та де зараз точаться найгарячіші бої. Також із таких укриттів створюють підземні штаби, і навіть побудували перший в Україні підземний шпиталь для військових.

У роботу над криївками запущено одразу кілька різних майданчиків, які виконують свою частину роботи або дублюють одне одного для більшої масовості виробництва. До всього процесу залучені вальцювальники, котельники, кранові машиністи, газорізники, збірники металоконструкцій, маляри та купа інших спеціалістів. На виробництво кожного укриття йде до 165 людино-годин роботи.

Універсальність споруди дає змогу виробляти укриття масово. І, за словами операційного директора Метінвеста Олександра Мироненка, компанія здатна в рази збільшити виробництво підземних укриттів – але для цього потрібні прямі контракти з Міноборони. Оскільки продукція вже зарекомендувала себе в бою, зараз тривають перемовини про перше державне замовлення.

Щоб це стало можливим, споруди вже офіційно проходять процедуру сертифікації, яка відкриває дорогу до перших угод. Державні контракти дадуть компанії змогу забронювати робітників, які займаються виготовленням споруд, створити нові робочі місця й отримувати кошти на подальший розвиток технології.

Армії вигідніше купувати модульні укриття саме в Україні. За словами Мироненка, аналогічна продукція від іноземних виробників може бути чи не вдвічі дорожчою. Це пояснюється тим, що Метінвест має вертикально інтегрований виробничий ланцюг, коротшу логістику на фронт, і в Україні значно дешевша робоча сила.

Ну а поки державні відомства тільки готуються до офіційних закупівель, компанія зосереджена на постачанні сталевих «криївок» на фронт просто зараз і безплатно.

«На південному напрямку зараз служать багато наших працівників. Якщо хоч якась із цих споруд захистить їхнє життя і вони повернуться додому, то я вважаю, компанія виконала свою місію», – каже один із керівників виробництва.

Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення компанія Метінвест спрямувала на допомогу Україні та її громадянам вже 8 млрд грн. З них 4,4 млрд грн – це кошти на потреби армії, в межах мілітарної ініціативи «Сталевий Фронт Ріната Ахметова». Також від початку війни компанія перерахувала понад 50 мільярдів грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів в Україні.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Сухопутні війська РФ, які воюють проти Сил оборони, налічують майже 580 тис. окупантів
Скільки росіян беруть участь у бойових діях проти України? Дані розвідки
До початку 2025 року планується підписати програмну угоду
«Метінвест» підписав декларацію з урядом Італії щодо заводу з виробництва зеленої сталі на українській сировині
Правила поведінки в метро під час повітряних тривог: рекомендації від КМДА
Правила поведінки в метро під час повітряних тривог: рекомендації від КМДА
Головні події ночі 17 листопада
Росія здійснила масовий пуск ракет різних типів по Україні, Байден зустрівся із Сі Цзіньпіном: головне за ніч
Окупанти просунулися на Покровському напрямку – ISW
Окупанти просунулися на Покровському напрямку – ISW
В одному із районів області пошкоджено чотири приватних будинки
Пошкоджені будинки, спалахнула пожежа: фото наслідків атаки дронів на Київщину
Триває 982-й день повномасштабної війни в Україні
Втрати ворога станом на 1 листопада 2024 – Генштаб ЗСУ
Будівництво підземних шкіл стало необхідністю в умовах агресії РФ проти України
Таємниця на мільярд. Де, хто і як будує будує підземні школи Тендерні хроніки
На Курському напрямку росіяни вдаються до активних штурмових дій із застосуванням бронетехніки
Командування РФ заборонило брати в полон українців на Курщині: заява ЗСУ
Дата публікації новини: