Допуск журналістів до парламенту: які ЗМІ зможуть потрапити в Раду
Журналістів пустили лише в кулуари третього поверху без права заходити на балкон преси у залі Ради
Допуск журналістів до парламенту: які ЗМІ зможуть потрапити в стіни Ради
Скільки журналістів зможуть працювати в стінах Ради: відповідь нардепа Юрчишина
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук ухвалив рішення допустити журналістів до парламентських кулуарів. Проте кількість медійників, які зможуть працювати в урядовому кварталі столиці, може змінюватись. Про це повідомив глава парламентського Комітету зі свободи слова Ярослав Юрчишин в коментарі Новини.LIVE.
За словами нардепа, кількість журналістів в парламенті може зрости. «Сьогодні в кулуарах було понад 20 журналістів від різних медіа. На ротаційній основі будуть ще більше, загалом кілька сотень», — сказав він.
Водночас політик додав, що це рішення сприятиме якіснішій роботі парламенту. «Це хороший крок в напрямку вдосконалення прозорості та підзвітності парламенту суспільству. Сподіваюся, увага журналістів до роботи парламенту підвищить якість дискусій та ефективність роботи Верховної Ради», – зауважив Юрчишин.
Як зазначає видання, перед цим нардеп Володимира Ар'єва заявив, що допуск журналістів до Верховної Ради, на жаль, є профанацією.
«Журналістів пустили лише в кулуари третього поверху без права заходити на балкон преси у залі Ради і заборонили робити будь-які повідомлення до закінчення засідання парламенту», – написав Ар'єв у Facebook.
Також політик зауважив, що в будівлю дозволили зайти лише сімом ЗМІ:
- UA: Суспільне мовлення;
- телеканал «Рада»;
- телеканал «Інтер»;
- телеканал 1+1;
- телеканал «Ми-Україна»;
- «Українська правда»;
- телеканал «Прямий».
«Перекос очевидний. За яким принципом обирали — незрозуміло. За яким обиратимуть далі — остаточно невизначено», — розповідає нардеп.
У 2020 році журналістам закрили доступ до будівлі Верховної Ради у зв'язку з епідемією коронавірусу та запровадженням карантину. Через півтора року, восени 2021 року, заборону частково послабили, але повний доступ не відновили.
Нагадаємо, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів у стіни парламенту в умовах дії воєнного стану. Відтак, як наголошується, представники медіа мають можливість висвітлювати діяльність Верховної Ради безпосередньо у приміщенні українського парламенту.
Коментарі — 0