«Вони пускають нам кров, щоб переговори йшли «цікавіше». На Банковій прокоментували вогонь на Донбасі
Олексій Арестович розповів, що найскладніше працювати у політичній підгрупі ТКГ
Чому, пори переговори, які постійно тривають, та режим припинення вогню, на Донбасі і далі продовжують гинути військові. Про це у інтерв’ю «Главкому» розповів радник голови Офісу президента Андрія Єрмака і радник з інформпитань у Тристоронній контактній групі у Мінську Олексій Арестович. Він також поділився, яка атмосфера зараз панує у ТКГ.
– Це просто чекістський метод, вони пускають нам кров, щоб переговори йшли «цікавіше». Навіть зараз, коли посилилися грубі порушення режиму припинення вогню і є важкі наслідки, загальна кількість загиблих менша, ніж до початку режиму встановлення тиші. А був такий період, близько трьох-чотирьох місяців, коли взагалі не стріляли. З липня до листопада минулого року практично взагалі не було втрат. Зараз є вже майже 50 загиблих. А до цього щороку десь по 150 наших гинули. Все ж зараз утричі менше, – пояснив радник.
За словами Арестовича, зараз змінилися три дипломати, координатори політичної і гуманітарної груп від ОБСЄ. Так, Шарлотта Реландер в працює гуманітарній, а Сільві-Аньєс Берман в політичній.
– Вони по-різному поводяться, у них всіх свої точки зору. Можу сказати, що координатор з гуманітарної підгрупи вдало почала, вона зазначила одразу, що Росія – сторона конфлікту, а координатор політичної підгрупи більш дипломатичний, – поділився Арестович.
Радник також зазначив, що найскладніше працювати у політичній підгрупі. Це поле, де росіяни найбільш завзято роблять вигляд, що вони не сторона конфлікту та наполягають, що Україна має вести перемовини з так званими представниками «ЛНР» і «ДНР».
– Коли вони зрозуміли, що президента Зеленського не вдасться продавити, а це було в жовтні минулого року, то вони змінили тактику і почали щохвилини підкреслювати, що вони не сторона конфлікту, а посередники. А ми їм весь час нагадуємо про зворотне, – сказав Арестович.
Він також розповів, що ТКГ більше не працюватиме у Мінську, для цього оберуть якусь нейтральну країну Європи, до прикладу, Австрію або Швейцарію. Адже до держави, яка є членом НАТО, росіяни не поїдуть.
Тим часом, в ОБСЄ заявили, що на лінії розмежування на Донбасі з’явилися «гарячі точки». Членкиня гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи Тетяна Іванова у програмі «Сьогодні Ввечері» на телеканалі «Україна 24» розповіла, що щоразу, коли Російська Федерація не може своїх амбіцій задовольнити в переговорному процесі, вона загострює конфлікт на Донбасі.
Додамо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі нарахувала 118 порушень режиму припинення вогню на Донбасі 22 липня. Серед порушень – численні вибухи, обстріли з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Читайте також:
Коментарі — 0