Як чоловіки тікають за кордон? Опитування показало невтішні результати

Як чоловіки тікають за кордон? Опитування показало невтішні результати
фото з відкритих джерел (ілюстративне)

Респонденти зазначили, що близько 20% їхніх знайомих чоловіків виїхали за кордон без законних підстав

Під час воєнного стану в Україні суттєво «лімітували» виїзд за кордон чоловіків. Загалом станом на 1 березня 2023 року за «загальною процедурою» було видано більше 1,27 млн дозволів на виїзд. Проте 21% респондентів зазначили, що мають знайомих чоловіків, які виїхали з України без законних підстав. Про це йдеться в опитуванні Українського інституту майбутнього. 

Респонденти повідомили, що найчастіше чоловіки виїжджали за кордон завдяки волонтерській діяльності або давали хабаря на кордоні. 16% виїхали через оформлену інвалідність, а 15% виїхали за кордон завдяки оформленню інвалідності з наступною необхідністю догляду/опікунства на дітей/дружину/мати/батька. 14% і 13% чоловіків виїхали за межі України через навчання або бізнес-мету відповідно.

Як чоловіки тікають за кордон? Опитування показало невтішні результати фото 1

Серед іншого частіше зазначали виїзд через окуповані території/або окуповану АР Крим до Росії, а потім до Європи; виїзд в перші дні повномасштабної війни (24 та навіть 25 лютого чоловіків ще випускали за кордон України).

Майже половина учасників дослідження (46%) зазначають, що кожен з тих, хто виїхав з країни після початку повномасштабного вторгнення, має вирішувати самостійно за себе щодо повернення до України. 

Досліджування проводилося Українським інститутом майбутнього для оцінки міграційних процесів та настроїв з 20 до 23 березня 2023 року.

В опитуванні брали участь громадяни з усієї території України (крім населених пунктів на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей, окупованої АР Крим). Загалом участь взяли 1200 респондентів.

Нагадаємо, суд ув’язнив ухилянта, який відмовився від високої зарплати у війську. Обвинувачений зізнався у суді: не бажає бути мобілізованим, бо має погане передчуття.

Соціологи також назвали головну причину, чому українці повертаються додому

До слова, в ООН порахували, скільки українських біженців перебуває у Європі.  

Читайте також: «Батальйон» ухилянтів. Хіт-парад судових вироків

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: