Закон про статус олігарха просувають ті, хто хочуть ними стати, – Гройсман

Закон про статус олігарха просувають ті, хто хочуть ними стати, – Гройсман
Гройсман закликає владу зосередитися на встановленні рівних правил в економіці та забезпеченні справедливого суду

Запорукою зменшення впливу олігархів має стати прозорість стосунків влади з бізнесом, вважає Гройсман

Колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман стверджує, що прийняття закону про олігархів не має нічого спільного з реальним обмеженням впливу великого бізнесу на політику.
«Олігархи з’являються тоді, коли нерадиві корумповані чиновники дають їм преференції. Тому питання деолігархізації потрібно вирішувати не законом про деолігархізації, а законом збільшення відповідальності українських чиновників. Щоб вони не допускали – монополій, наближення певних груп до влади, які впливають на ті чи інші рішення. І я вважаю, що це спроба напевно. З’явиться закон, то ми його побачимо, але наскільки я бачу – це спроба самої влади стати олігархами», – заявив Гройсман в ефірі телеканалу «Україна 24».
Для української економіки такі ініціативи можуть мати негативний вплив.
«На мій погляд так – це намагання створити додаткові механізми тиску на український бізнес. Для того, щоб бізнес якимось чином був вдячний владі, що їх не будуть чіпати», – застеріг політик.
Володимир Гройсман закликає владу зосередитися на встановленні рівних правил в економіці, забезпеченні справедливого суду та незалежності медіа.
«Рівні правила риночної гри, які має забезпечити і встановити сама влада. Це має бути справедливий суд, в якому мають бути всі покарані – великий, малий, середній бізнес, якщо він порушує закон і обкрадає державу. Більше того, я вважаю, що тут можуть бути приховані спроби поставити в залежність медіа і журналістів. І тут має питання про незалежність засобів масової інформації. Тобто я вважаю, що питання деолігархізації – це питання взагалі свободи і закону в країні», – підкреслив він.
Запорукою зменшення впливу олігархів має стати прозорість стосунків влади з бізнесом. Інакше деолігархізація може перетворитися в механізм руйнації національної економіки.
«Якщо є питання для бізнесу – його треба запросити, зібрати і сказати: «У нас для вас є питання!». Публічно, раз-два-три-чотири-п’ять. І ми пропонуємо такі шляхи вирішення. А не так як це поки що сьогодні лунає від влади, що будуть якісь критерії, а хто під ці критерії потрапить. Я думаю, що має потрапити багато середніх або малих підприємців, які комусь заважають, їм поставлять клеймо «міні-олігарх» і він буде позбавлений можливості працювати, розвиватися і робити власну справу. От поки що це моя думка. Я вважаю, що цими кроками ми дуже далеко зайдемо, руйнуючи взагалі національну економіку», – підсумував Володимир Гройсман.
15 квітня на засіданні РНБО президент Зеленський анонсував розробку «фундаментального законопроекту про статус олігарха в нашій країні». Він доручив зайнятися підготовкою документа РНБО, Офісу президента і Антимонопольному комітету.
Провідний експерт Atlantic Council, екскоординатор санкційної політики Державного департаменту США Деніел Фрід застеріг українську владу від кроків, спрямованих на перерозподіл економічних та медійних активів.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: