Активісти створили мовний маршрут по Києву
![Активісти створили мовний маршрут по Києву](/img/article/8929/62_main-v1669999700.jpg)
Українці зможуть більше дізнатися про утиски рідної мови
Громадська організація «Валентність. Переосмислення» започаткувала проєкт «Лінгвоцид», який розкаже українцям та іноземцям про те, як українську мову намагалися знищити. У Києві розмістили меморіали, які утворюють пішохідний маршрут, а також створили мобільний додаток.
У центрі столиці в межах проєкту вивісять низку табличок, які ілюструють заборони української мови. Вони висітимуть на різних будівлях, що пов’язані з лінгвоцидом. Наприклад, табличка біля школи означатиме заборону навчання українською, біля бібліотеки — заборону українських книжок, біля церков — заборону богослужінь українською.
У спеціальному застосунку можна буде прочитати описи табличок та прослухати аудіосупровід до кожної із заборон. Згодом з’явиться версія англійською мовою для іноземців.
Як відомо, мова – важливий фронт перемоги, а за рідну мову українці платять життям.
Нагадаємо, у листопаді до Дня української мови та писемності відбувся Радіодиктант національної єдності. Цьогоріч учасників, які написали диктант, було значно більше, аніж минулого року.
Коментарі — 0