Прихильникам Саакашвілі «світить» до 15 років за ґратами

Прихильникам Саакашвілі «світить» до 15 років за ґратами
Прихильники Саакашвілі проривають кордон прикордонників

Стаття за побиття прикордонників і правоохоронців може тягнути до 15 років

Десять прикордонників звернулися по допомогу після того, як натовп прихильників екс-глави Одеської ОДА Михайла Саакашвілі проштовхнув його повз паспортний контроль, і зараз вони знаходяться у лікарнях і проходять обстеженнях. У них переважно синці і гематоми, також струси мозку.

Про це повідомив ТСН прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян.

Поліція уже відкрила кримінальне провадження через прорив на пункті пропуску «Шегині». Організаторам інкримінують незаконне переправлення людей через кордон. Це від двох до п'яти років за ґратами. Проте за побиття прикордонників і правоохоронців може бути відкрита ще одна стаття.

«348 стаття - нанесення тілесних ушкоджень військовослужбовцям під час виконання службових обов'язків. Ця стаття при додаткових обтяжуючих обставинах може тягнути до 15 років», - розповідає Слободян. 

Нагадаємо, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі перейшов польсько-український кордон в неділю ввечері. Кордон прикордонників прорвали прихильники Саакашвілі, які буквально внесли його на український бік кордону. 

Генпрокурор пообіцяв притягнути до відповідальності організаторів прориву кордону у «Шегинях» та заявив, що прихильники Саакашвілі знищують державу. Поліція вже відкрила кримінальне провадження. У Держприкордонслужбі не виключили, що за фактом прориву державного кордону Михайлом Саакашвілі та його прихильниками можуть з'явитися інші статті Кримінально-процесуального Кодексу. 

Саакашвілі натомість заявляє, що він і його прихильники не порушували закон на пункті пропуску «Шегині».

Відомо, що Саакашвілі й депутати не проходили прикордонний контроль. Політика вже внесли в «чистилище» «Миротворця».

Держприкордонслужба готує матеріали для прокуратури по трьох епізодах прориву.

У МВС запевняють, що під час інциденту з проривом кордону прихильниками Михайла Саакашвілі тілесні ушкодження отримали 11 бійців Національної поліції та п’ять працівників Держприкордонслужби.

Раніше Саакашвілі планував перетнути кордон з Україною у КПП «Краковець», згодом змінив плани та намагався прибути на Інтерсіті з Перемишля до Києва, однак рух його потяга заблокувала «Укрзалізниця».

Після невдалої спроби приїхати до України потягом, Саакашвілі заявив, що повертається до «першого плану» та в'їзду через «Краковець», а згодом заявив, що їде у ПП «Шегині».

Раніше Саакашвілі заявив журналістам, що не має плану дій на випадок, якщо його не впустять в Україну.

Як відомо, Саакашвілі позбавили українського громадянства. 

У Генпрокуратурі України повідомили, що отримали копію запиту грузинських компетентних органів на видачу Михайла Саакашвілі Грузії.

Саакашвілі припускав, що після його повернення в Україну його спробують викрасти й видати грузинській владі. 

Саакашвілі вказав, що буде через суд намагатися повернути собі громадянство України і хотів би бути присутнім на судовому процесі.

Читайте також статті: 

Неймовірні пригоди Саакашвілі та їх наслідки

Посол Ігор Долгов: Повірте, екстрадиція Саакашвілі під час візиту президента у Грузію не обговорювалась

The NewYorker: Саакашвілі заплатив мільйон Трампу заради використання його імені?

«МіхоМайдан». Як «розстрілюватимуть» Тимошенко і Садового

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: