На Землю доставлено ґрунт із Місяця, якому приблизно 4 млрд років (відео)
Вперше в історії людства на землю доставили ґрунт зі зворотного боку Місяця
Китай став першою країною світу, яка отримала зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця. Вони були на борту китайського апарату Chang'e 6, який сьогодні, 25 червня, успішно приземлився на посадковому майданчику Сицзиванці в автономному районі Внутрішня Монголія. Він зібрав різноманітні зразки ґрунту на різних ділянках у басейні Південний полюс – Ейткен. Про це пише The New York Times.
«На Землю вперше доставлені зразки ґрунту із зворотного боку Місяця (приблизно 2 кг). Імовірно, вік цих матеріалів становить 4 млрд. років», – пише видання.
Трансляцію посадки апарату Chang'e 6 вело Центральне телебачення Китаю. Капсула з реголітом (поверхневий шар ґрунту Місяця, – «Главком»), була скинута із зонда на парашуті.
У процесі виконання місії застосовувалися два методи збору проб – з використанням дриля для їхнього взяття з надр, а також із використанням роботизованої руки, яка збирала матеріал на поверхні автоматично.
Місія китайського апарату, що розпочалася 3 травня, тривала 53 дні. 2 червня Chang'e 6 приземлився в кратері Аполлон, що знаходиться в районі Південного полюса Місяця, і зібрав ґрунт, а вже 4 червня злетів із поверхні супутника.
Раніше стало відомо, що 2 червня Китай посадив космічний корабель без екіпажу на зворотному боці Місяця. Висадка підвищує статус космічної держави Китаю в глобальному пориві на Місяць, де країни, включаючи Сполучені Штати, сподіваються використовувати місячні мінерали для підтримки довгострокових місій астронавтів і баз на Місяці протягом наступного десятиліття.
Коментарі — 0