Харківські «Пантери» вперше стали чемпіонками України з хокею

Фото ФХУ

Чемпіонат України з хокею серед жіночих команд у сезоні 2017-2018 років завершено

Переможцем змагання стали харківські «Пантери», які у фіналі перемогли «Королев Дніпра».

Звітний поєдинок команда Вадима Радченка розпочала дуже впевнено. Вже у першій масованій атаці Інна Вансович зуміла відкрити рахунок. А ще через дві хвилини Карина Євдокімова зробила рахунок 2:0.

«Королеви Дніпра» почали втрачати контроль над ситуацією, що призвело до великої кількості вилучень.

Таким перебігом подій не могли не скористатися харків’янки. Ще до першої перерви рахунок став 4:0, а Карина Євдокімова записала на свій рахунок хет-трик.

Щойно розпочалася друга 20-хвилинка, як Владислава Скащук «обікрала» Єлизавету Улькову та впевнено переграла голкіпера суперниць.

За рахунку 0:5 Олексій Короткий зважився на заміну голкіпера, і це дещо мобілізувало його підопічних. «Королеви» перехопили ініціативу та змусили понервувати «пантер». Олена Ткачук ще у другому періоді одну шайбу відіграла. А у дебюті третього ігрового відрізку Ткачук допомогла відзначитись Інні Русак.

«Пантери» вчасно зреагували на ситуацію на льоду та підвищили темп. Дуже активно заключні хвилини провела Діана Ковтун, яка встигла відзначитись двічі. Шайба Валерії Манчак за півтори хвилини до фінальної сирени вже нічого не змінила.

У підсумку – 7:3, і «Пантери» вперше у своїй історії здобувають золото чемпіонату України. «Королеви Дніпра» цього сезону змушені задовольнятися лише срібними нагородами.

Чемпіонат України з хокею з шайбою

Жінки

Фінал

«Пантери» – «Королеви Дніпра» – 7:3 (4:0; 1:1; 2:2)

Голи: 1:0. І. Вансович (Ковтун, 2:22), 2:0. Євдокімова (Ієвлєва, 4:31), 3:0. Євдокімова (І. Вансович, 11:20), 4:0. Євдокімова (О. Вансович, 16:27 – 5х3), 5:0. Скащук (20:23 – менш.), 5:1. Ткачук (Талдикіна, 25:17), 5:2. Русак (Манчак, Ткачук, 47:40), 6:2. Ковтун (Скащук, Макаренко, 50:18), 7:2. Ковтун (Євдокімова, Кузьменко, 51:28), 7:3. Манчак (58:38 – менш.)

«Пантери»: Аббасова. Макаренко – О. Вансович, Дунь – Тарасова, Кузьменко. І. Вансович – Слащова – Скащук, Ієвлєва – Євдокімова – Ковтун.

«Королеви Дніпра»: М. Лисенко (Онищенко, 20:52). Лаломова, Улькова, Талдикіна, Євтєхова. Т. Ткаченко, Андрух, Кривоніщенко, Ткачук, Манчак, Русак.

other-1023

Фото ФХУ

У поєдинку за третє місце зустрічалися столична «Україночка» та «Дніпровські Білки».

Підопічні Сергія Зубкова розпочали матч дуже вдало. Вже на 12-й секунді зустрічі Христина Лой втікла від захисників «Україночки» та запалила червоне світло за воротами Вікторії Ткаченко.

Дуже швидко киянкам вдалося відігратися: після вивіреної передачі Меган Гаріссон шайбу на свій рахунок записала Юлія Добровольська. Втім, на першу перерву команди пішли за переваги «білок». Це Елізабет Лукашевіца точно кинула від синьої лінії поміж щитків голкіперу.

Євген Аліпов під час перерви привів свою команду у почуття й у другому періоді київські хокеїсти заграли значно краще. Шері Хадспет у середині періоду рахунок у грі зрівняла, а перед самою перервою Меган Гаріссон вивела свою команду вперед.

У заключному періоді «Україночка» грамотно «засушила» гру, а під час однієї із контратак Гаріссон вдалося зняти всі питання щодо переможця зустрічі.

Таким чином, «Україночка» здобула перемогу з рахунком 4:2, а з нею і бронзові нагороди чемпіонату.

Матч за третє місце

«Дніпровські Білки» – «Україночка» – 2:4 (1:2; 2:0; 1:0)

Голи: 1:0. Лой (Єременко, 0:12), 1:1. Добровольська (Гаріссон, 2:15), 2:1. Е. Лукашевіца (І. Лукашевіца, 8:52), 2:2. Хадспет (Гаріссон, Добровольська, 28:41 – більш.), 2:3. Гаріссон (Алессі, Хадспет, 37:37), 2:4. Гаріссон (Кобчук, Алессі, 42:47 – більш.)

«Дніпровські Білки»: Секрієрі. Лой – Денисенко, І. Лукашевіца – Ратушна, Вульфсон – Кутузова. Гадлія – Ценова – Александрова, Бойко – Е. Лукашевіца – Єременко, Зєбзєєва – Бакалова – Слободянюк.

«Україночка»: В. Ткаченко. Романенко – Криворучко, Кобчук – Велан, Удовиченко – Вербенко. Бобошко – Хадспет – Алессі, Вергілес – Елен Аліпова – Елізабет Аліпова, Гаріссон – Добровольська – Слатвицька.