рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Правозахисниця побачила загрозливі тенденції у новому законопроєкті про медіа

  трансляція
  • Розсилка
  Правозахисниця побачила загрозливі тенденції у новому законопроєкті про медіа

  До кримінальної відповідальності за «систематичне умисне поширення дезінформації» пропонується притягувати медіа, а не тих, хто цю інформацію створює

  Сьогодні, 18 листопада, в пресцентрі ІА «Главком» відбудеться пресконференція на тему: «Законопроєкт про медіа: наступ на свободу слова?»
  Ірина Сєдова, журналістка і правозахисниця, проаналізувала законопроєкт щодо роботи ЗМІ, тези якого було оприлюднено 13 листопада в стінах ВРУ.

  В цих тезах, в тому числі, пропонується введення в законодавство поняття «дезінформація» та введення кримінальної відповідальності за її поширення. Механізмом контролю за діяльністю медіа пропонується введення співрегулювання медіа, в тому числі і за участі держави. При цьому поняття «дезінформація» в цих пропозиціях виписане нечітко, загально і залишає дуже широкий простір для суб’єктивного трактування інформаційних повідомлень в медіа.

  Ситуація ускладнюється тим, що до кримінальної відповідальності за «систематичне умисне поширення дезінформації» пропонується притягувати медіа, а не тих, хто цю інформацію створює.

  Під час пресконференції була озвучена заява щодо неприпустимості нових законодавчих обмежень свободи вираження поглядів.

  Як повідомлялося раніше, уряд ініціює введення посади омбудсмена, який боротиметься з фейками.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ