Вінницька єпархія УПЦ запевнила у підтримці митрополита Симеона

Вінницька єпархія УПЦ запевнила у підтримці митрополита Симеона
Духовенство Вінницької єпархії висловило підтримку митрополиту Симеону
Фото: http://orthodox.vinnica.ua

У Вінницькій єпархії УПЦ заявили, що підтримали рішення Собору єпископів УПЦ

Духовенство Вінницької єпархії Української Православної церкви висловило підтримку митрополиту Симеону.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії.

«Минулого тижня у м. Вінниці відбулися два зібрання духовенства, в яких брали участь трохи більше як 40 кліриків міських храмів, а також представники монастирів. Учасники засвідчили вірність Українській Православній Церкві і рішучість до виконання рішень Собору єпископів, який відбувся 13 листопада у м. Києві, а також звернулися до митрополита Вінницького і Барського Симеона з проханням провести загальні збори духовенства Вінницької єпархії 19 листопада», - йдеться в повідомленні.

У Вінницькій єпархії  запевнили, що і надалі молитвою та порадою будуть підтримувати митрополита Симеона.

«Попри те, що ухвалені на зібраннях рішення не мали негативного змісту, окремі недобросовісні ЗМІ поспішили оголосити їх виступом духовенства проти митрополита Симеона. З цим категорично не погодилися інші священики єпархії, котрі висловили обурення тим, що архієрея намагаються очорнити. Ініціативна група духовенства у свою чергу склала лист, у якому клірики єпархії висловили усебічну підтримку владиці Симеону і обурення тими наклепами, які подекуди лунають на адресу митрополита Симеона. Священики запевнили, що і надалі молитвою та порадою будуть підтримувати свого Архіпастиря. Наразі під листом поставили підписи понад 50 священиків з м. Вінниці, Вінницького, Козятинського, Калинівського та Барського районів», -  підкреслили в єпархії.

46477153-1946914358734785-6057128292341776384-n

Зазначається, що архіпастир подякував духовенству за довіру та попросив і надалі молитовно підтримувати його. Владика пояснив, що і перше звернення, яке було написане на його адресу, насправді не містить протесту проти нього, а є декларацією готовності виконувати рішення Собору єпископів від 13 листопада, які архієрей, як і вся повнота Вінницької єпархії, буде виконувати, адже вони є обов’язковими для усіх ієрархів, кліриків та вірян Української Православної Церкви.

Про це митрополит Симеон повідомив на щомісячному зібранні духовенства Вінницького районного благочиння, яке відбулося 19 листопада. Владика обговорив зі священиками й інші проблемні питання церковного життя. Щодо проведення Загальних зборів духовенства єпархії, то, як зауважив Керуючий єпархією, дату їх проведення буде ухвалене на засіданні Єпархіальної Ради, яке заплановане на 20 листопада.

Нагадаємо, 13 листопада. зірвалась запланована зустріч єпископів УПЦ МП із президентом. Єпископів зібрали у Лаврі і не пустили на зустріч з головою держави в Українському домі. 

На думку владики Симеона, організатори зустрічі спланували заздалегідь все так, щоб вона не відбулася. Натомість верхівка УПЦ МП провела Синод та Собор, де схвалила рішення не брати участі в Об’єднавчому соборі.

Як повідомлялося, Порошенко і глава УПЦ МП Онуфрій поговорили по телефону.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: