Росію зарахували до країн, в яких порушуються свобода слова і недоторканність приватного життя
В число країн, у яких зневажаються свобода слова і недоторканність приватного життя, входять Північна Корея, Китай, Саудівська Аравія і Росія
Загроза свободі слова і недоторканності приватного життя громадян, неурядових організацій і підприємств зростає у все більшій кількості країн, оскільки все більше урядів намагаються стримувати інакомислення і контролювати громадську думку навколо своїх дій.
Про це йдеться в останньому досліджені компанії з аналізу ризиків Verisk Maplecroft.
Як повідомляє Verisk Maplecroft у своїй доповіді, 45% світового населення, або 3,38 млрд осіб, живуть зараз у країнах, де не дотримуються їхні права на свободу слова і самовираження, а також на недоторканність приватного життя. При цьому, ситуація з кожним роком погіршується.
«У 2019 році індекс права на конфіденційність показав, що 58 країн були віднесені до категорії «екстремальних ризиків» в порівнянні з 53 країнами в 2017 році, що становить 9%. Аналогічним чином, в індексі свободи думок і висловів спостерігається тенденція до зростання в країнах «екстремального ризику» – з 52 в 2017 році до 58 в цьому році – це зростання на 11%», – йдеться в досліджені.
Автор доповіді зазначає, що придушення свободи слова і вторгнення в приватне життя громадян стає все більш важливою зброєю для придушення голосів незгодних і зміцнення своєї політичної влади.
Усі останні роки в число країн, у яких зневажуються свобода слова і недоторканності приватного життя, входять Північна Корея, Китай, Саудівська Аравія і Росія, а також Туреччина, Єгипет, М’янма, Лаос та інші.
За останні два роки в категорію «екстремального ризику» потрапили: Джібуті, Замбія, Кенія, Сомалі і Танзанія за порушення права на недоторканність приватного життя і Венесуела, Катар, Марокко, Мозамбік, Киргизстан, Папуа-Нова Гвінея і Уганда за порушення свободи вираження думок.
«Глобальний рейтинг, який оцінює 198 країн з таких питань, як порушення конфіденційності даних, масове спостереження, придушення протестів, тюремне ув’язнення журналістів і активістів, вказує на зростаючу тенденцію урядів приймати більш крайні заходи для захисту своїх інтересів», – йдеться в дослідженні.
Нагадаємо, 10 серпня у Москві на проспекті Сахарова проходив узгоджений мітинг з вимогою звільнити політичних в’язнів і допустити до виборів незалежних кандидатів в Московську міську думу й інші органи влади.
Коментарі — 0