Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Росію зарахували до країн, в яких порушуються свобода слова і недоторканність приватного життя

  • Розсилка
  Росію зарахували до країн, в яких порушуються свобода слова і недоторканність приватного життя

  В число країн, у яких зневажаються свобода слова і недоторканність приватного життя, входять Північна Корея, Китай, Саудівська Аравія і Росія

  Загроза свободі слова і недоторканності приватного життя громадян, неурядових організацій і підприємств зростає у все більшій кількості країн, оскільки все більше урядів намагаються стримувати інакомислення і контролювати громадську думку навколо своїх дій. 

  Про це йдеться в останньому досліджені компанії з аналізу ризиків Verisk Maplecroft.

  Як повідомляє Verisk Maplecroft у своїй доповіді, 45% світового населення, або 3,38 млрд осіб, живуть зараз у країнах, де не дотримуються їхні права на свободу слова і самовираження, а також на недоторканність приватного життя. При цьому, ситуація з кожним роком погіршується.  «У 2019 році індекс права на конфіденційність показав, що 58 країн були віднесені до категорії «екстремальних ризиків» в порівнянні з 53 країнами в 2017 році, що становить 9%. Аналогічним чином, в індексі свободи думок і висловів спостерігається тенденція до зростання в країнах «екстремального ризику» – з 52 в 2017 році до 58 в цьому році – це зростання на 11%», – йдеться в досліджені.

  Автор доповіді зазначає, що придушення свободи слова і вторгнення в приватне життя громадян стає все більш важливою зброєю для придушення голосів незгодних і зміцнення своєї політичної влади.

  Усі останні роки в число країн, у яких зневажуються свобода слова і недоторканності приватного життя, входять Північна Корея, Китай, Саудівська Аравія і Росія, а також Туреччина, Єгипет, М’янма, Лаос та інші.

  За останні два роки в категорію «екстремального ризику» потрапили: Джібуті, Замбія, Кенія, Сомалі і Танзанія за порушення права на недоторканність приватного життя і Венесуела, Катар, Марокко, Мозамбік, Киргизстан, Папуа-Нова Гвінея і Уганда за порушення свободи вираження думок.

  «Глобальний рейтинг, який оцінює 198 країн з таких питань, як порушення конфіденційності даних, масове спостереження, придушення протестів, тюремне ув’язнення журналістів і активістів, вказує на зростаючу тенденцію урядів приймати більш крайні заходи для захисту своїх інтересів», – йдеться в дослідженні.

  Нагадаємо, 10 серпня у Москві на проспекті Сахарова проходив узгоджений мітинг з вимогою звільнити політичних в’язнів і допустити до виборів незалежних кандидатів в Московську міську думу й інші органи влади.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ