Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Росії вибухнуло спецобладнання з «ядерною батарейкою» - ЗМІ

  • Розсилка
  З виступів керівників ядерного центру можна зробити висновок, що причиною загибелі вчених-випробувальників став вибух малого ядерного реактору - У Росії вибухнуло спецобладнання з «ядерною батарейкою» - ЗМІ
  З виступів керівників ядерного центру можна зробити висновок, що причиною загибелі вчених-випробувальників став вибух малого ядерного реактору

  Під час вибуху в Архангельській області загинули п'ятеро співробітників саровського ядерного центру

  У Росії в Архангельській області під час випробування нового реактивного спецобладнання загинули п’ятеро співробітників саровського ядерного центру. Про це повідомляє РБК.

  Зазначається, що у Росатомі заявили, що працівники ядерного центру загинули минулого тижня.

  «Ми провели в останню путь наших колег, які трагічно загинули під час випробувань нового спецвиробу», - сказав голова «Росатому» Олексій Ліхачов.

  У свою чергу, керівництво Російського федерального ядерного центру - Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики (РФЯЦ - ВНДІЕФ) опублікувало офіційну заяву щодо подій на полігоні в Архангельській області.  З виступів керівників ядерного центру можна зробити висновок, що причиною загибелі вчених-випробувальників став вибух «малогабаритного джерела енергії з використанням матеріалів, що поділяються». Під цим формулюванням можна розуміти ядерний реактор.

  Водночас у «Росатомі» воліють метафорично говорити про «ядерну батарейку».

  Як повідомлялося, 10 серпня держкорпорація Росатом вперше офіційно визнала, що вибух в Архангельській області стався на установці з джерелом радіації. П'ять співробітників загинули, ще троє отримали травми і опіки різного ступеня тяжкості.

  Американські експерти припускають, що в Білому морі могли відбуватися випробування крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою «Буревісник».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ