Агія Загребельська українська юристка, державна уповноважена Антимонопольного комітету України з 2015 по 2019 рік

Генасамблея ООН. Про що говоритимуть світові лідери

Вперше за три роки лідери країн будуть особисто виступати в ООН, а не дистанційно. Крім президента Зеленського
фото з відкритих джерел

Путін хотів використати момент слабкості світу

Перша щорічна сесія Генеральної Асамблеї ООН, що збирається вперше в тіні великої війни після Другої світової, яку веде ядерна держава в Європі.

Загострені війною нерівність, голод, кліматичні кризи, дезінформація, ворожі комунікації в Інтернеті та наслідки трирічної пандемії – виклики, що стоять перед сьогоднішнім світом, та, окрім війни, будуть предметом уваги на конференції.

Путін використав цей момент слабкості світу, щоб нанести удар, будучи впевненим, що міжнародний порядок капітулює. Пройшло майже сім місяців, а Україна разом зі світом чинять опір.

Перед міжнародною спільнотою стоять кілька завдань:

  1. Зберегти єдність проти російської агресії, в тому числі серед країн африканського континенту, Латинської Америки, Близького Сходу
  2. Для цього, серед іншого, відповісти на глобальні виклики, що хвилюють різні континенти, всупереч стратегічним розбіжностям з Росією та КНР – двома членами Ради Безпеки ООН
  3. Знайти рішення: яким буде завтрашній міжнародний порядок та архітектура органів, що мають його забезпечувати, щоб агресія Росія остаточно провалилася, не спричинивши міжнародні та регіональні конфлікти в різних частинах світу.

Вперше за три роки лідери країн будуть особисто виступати в ООН, а не дистанційно. Крім президента Зеленського, виняток для якого зробила асамблея ООН 193 голосами, через іноземне вторгнення, що триває, та військові дії, які вимагають від нього виконання його обов’язки щодо національної оборони та безпеки, попри заперечення Росії.

Похорони Єлизавети ІІ, що співпали з першим днем тижня лідерів, створили логістичні проблеми в графіках. Байден, як президент приймаючої сторони, вперше не зможе проголосити промову у вівторок під час фактичної зустрічі світових лідерів, відомої як Загальні дебати, та зробить це в середу. Гутерріш пропустить похорон, щоб головувати на «Саміті з питань трансформації освіти», який присвячений забезпеченню якісної освіти для всіх дітей до 2030 року, яка втратила суттєві позиції під час пандемії.

Сесія розпочалася 12 вересня, тиждень лідерів – сьогодні. Першою традиційно вже протягом семи десятиліть виступає Бразилія, тому що на перших сесіях ГА вона добровільно виступила першою, коли жодна інша країна цього не зробила.

Майже 150 президентів, прем’єр-міністрів і монархів входять до списку доповідачів. Байден, президент Бразилії Болсонару, президенти Туреччини, Ірану, Франції, Колумбії, Південної Кореї, ПАР, Єгипту та Венесуели. Серед глав урядів – прем’єр-міністр Великобританії Трасс, канцлер Німеччини Шольц, прем’єр-міністри Японії, Ізраїлю, Іраку та Пакистану. Президенти Росії і Китаю не наважилися приїхати особисто та відправляють міністрів закордонних справ.

Окрім загальних самітів, тиждень буде насичений двосторонніми та груповими зустрічами, де вирішуватимуться багато важливих питань епохи. Традиційний обід або вечеря міністрів закордонних справ п’яти членів Ради безпеки ООН вперше за багато років не планується.

Одне з головних засідань Ради безпеки ООН відбудеться 22 вересня. Тема: боротьба з безкарністю під час війни в Україні. Засідання ініціювала Франція, яка головує в Раді цього місяця. Окрім п’яти міністрів – членів Радбезу, запрошений Дмитро Кулеба.

Читайте також: Генасамблея ООН дозволила Зеленському виступити на сесії онлайн
Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: