Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Другий тур. Занадто висока ціна помилки

  • Анатолій Матвійчук

   Народний артист

  • Розсилка
  Другий тур. Занадто висока ціна помилки

  Перечитав і переслухав програмні виступи обох кандидатів у Президенти...

  Знаєте, що перше приходить в голову?

  Вони зараз обидва знаходяться в точці «зеро». В нульовій точці тієї системи координат, яка має запрацювати після 21 квітня.

  Баланс на політичному рахунку у обох дорівнює нулю. Чому?

  Почнемо з діючого Президента. Всі його титанічні зусилля на президентській посаді, всі успіхи і весь позитив у свідомості більшості громадян країни дискредитовані тотальною інформаційною обструкцією та вкиданнями у ЗМІ вбивчого компромату як на самого Гаранта, так і на представників його команди. Діючий президент лідирує в рейтингу недовіри. Всі його кроки сприймаються на рівні критики, що межує з неприйняттям. Жодні векселі не приймаються, а цінні папери у вигляді обіцянок не виглядають надійними.


  Читайте також


  Тепер щодо Претендента. В його позитиві - неймовірна популярність серед народу, пов»язана з професійною акторською діяльністю. Особливий актив складають Три серії фільму «Слуга народу», які виглядають для народу, ніби це вже клятва Кандидата на Пересопському Євангелії, що все так і буде, як в кіно. І що сценарій цього фільму є нічим іншим, як передвиборчою програмою майбутнього Президента України.

  Але в негативі Претендента - повна відсутність будь-якого політичного досвіду. А ще й розуміння принципів державного будівництва. Він може не мати елементарного поняття щодо механізмів влади і взаємодії її різних гілок. Бо саме цього - і ще багатьох дуже важливих речей - кілька років навчають в Академії державного управління. А відтак існує велика ймовірність потрапляння Претендента під прямий вплив різних тіньових фігур і структур з непередбачуваними для країни наслідками. Тобто, образно кажучи, тільки наївні люди понесуть свої останні заощадження у банк, що має яскраву і красиву вивіску, але не має жодної репутації.

  Здається, зрозуміло.

  А далі починається найцікавіше! 

  Обом кандидатам у Президенти потрібна якісна заявка на майбутнє у вигляді нестандартних і ефективних рішень.
  Своєрідний стартап, де чітко і зрозуміло сказано про головне - що? за допомогою чого? в які терміни?

  Що може додати шансів нинішньому Президенту?

  Щире, а не показове визнання численних тактичних помилок і прорахунків на шляху здійснення свого стратегічного курсу - і максимальне перезавантаження вищих посадових осіб в своєму оточенні, тих, які підірвали репутацію. В ідеалі ж - створення своєрідного кризового кабінету довіри і оголошення конкретних швидких та рішучих кроків на шляху виходу з кризи.

  Як не дивно, але схоже завдання стоїть перед Претендентом. Але ті прізвища, що будуть озвучені ним у колі найближчих посадових фігур і радників, по суті будуть прізвищами своєрідних поручителів, під авторитет і відповідальність яких Претендент має отримати цей кредит довіри від народу.

  Отож, ми в тривожному передчутті. 

  Дві шальки терезів. Що переважить - раціональне мислення чи бурхливі емоції? Гіркі плоди реального досвіду - чи цукрова вата солодкого оптимізму? 

  Занадто висока ціна помилки - на кону Держава Україна і майбутнє наших дітей.

  Джерело: блог Анатолія Матвійчука

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Павло Казарін
  Павло Казарін

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ