Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Вбивство Окуєвої: інтереси Кадирова і Путіна зійшлися

  • Богдан Петренко

   Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму

  • Розсилка
  <span>Аміна Окуєва</span> - Вбивство Окуєвої: інтереси Кадирова і Путіна зійшлися
  Аміна Окуєва

  Загрози існують не лише для українських патріотів. Загрози існують для тих, хто взагалі в Україні дотримується активної позиції, активно виступає проти Путіна, і навпаки, для тих, що виступає пасивно, підтримуючи Росію

  Щодо версій про вбивство Аміни Окуєвої, то тут, мені здається, варто зосередитися на так званому російському сліді, оскільки це був вже не перший замах на життя Осмаєва і Окуєвої. На жаль, другий замах видався, умовно кажучи, вдалим для тих, хто намагався вбити цих людей. Вони були патріотами не лише Ічкерії, а й України. Вони захищали Україну, намагались подолати нашого спільного ворога, тому, звичайно, ми маємо говорити насамперед про російський слід у цій трагедії для України і для чеченського народу.

  Чи могли бути причетні кадировці чи ФСБ до вбивства Аміни Окуєвої?

  Так, могли, тому що чоловік Окуєвої фактично є представником того клану, який є опозиційним до Кадирова. Я думаю, що тут інтереси Кадирова і Путіна зійшлися.  Крім цього всього відбувається і певне залякування чеченським терором українців - ми бачимо, що за ці два місяці відбувся третій гучний масовий теракт, до якого мають відношення чеченці. Другий теракт, той що відбувся з Мосійчуком, опосередковано говорить про це, плюс до того Аміна Окуєва була його помічником. Але існують версії щодо кожного теракту про чеченський слід. Мені здається, тут відбувається залякування чеченським терором українців, який, на жаль, може призвести до певного негативного ставлення щодо представників не лише кадирівців, а й до представників всієї Чечні і навіть тих, хто воює з боку України, і взагалі до сіяння на території України певної ненависті до представників інших націй.

  Що стосується взагалі прогнозів, які можливі далі, то ми маємо розуміти, що у березні повинні відбутися вибори президента Росії. І до цього часу російська влада буде зосереджена на тому, щоб розхитати якомога сильніше ситуацію в Україні. Не йдеться про масові, криваві теракти, а йдеться насамперед про вбивство патріотів, про сіяння ворожнечі між патріотами, про те, щоб український народ відчував себе в небезпеці. Тому що для багатьох росіян Україна виглядає як інша Росія, яка відмовилася від авторитарного режиму. Путін буде намагатися всіма шляхами показати, що Україна без авторитарного режиму (тут фактично проводяться паралелі з Росією) не зможе існувати і перетвориться failedstate.

  Загрози існують не лише для українських патріотів. Загрози існують для тих, хто взагалі в Україні дотримується активної позиції, активно виступає проти Путіна, і навпаки, для тих, що виступає пасивно, підтримуючи Росію, оскільки Росії дуже важливо довести, що в Україні існує таке явище, як фашизм.

  Крім того, я хотів би звернути увагу на ще одну загрозу. Загроза існує і для пересічних росіян, які проживають на території Росії. Я вважаю, що політичний режим, який здійснював злочини проти власного народу у 99-му році, підриваючи будинки і доводячи, що злом для росіян є чеченці, цей режим може продовжити таку саму діяльність і в 2017 – на початку 2018 роках. Але на цей час він буде доводити, що реальною загрозою для росіян є українці для того, щоб росіяни з одного боку бачили, що в Україні відбуваються такі події, на які вони не погодилися б з точки зору безпеки, а з іншого боку розуміли, для чого Росія веде війну в Україні. Тобто це фактично ініціює проведення з боку ФСБ злочинів, можливо навіть масових кривавих терактів на території Росії, які нібито були здійснені українцями.

  Джерело: Обозреватель

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Сергій Таран
  Сергій Таран

  Політолог

  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Григорій Перепелиця
  Григорій Перепелиця

  Директор Інституту зовнішньополітичних досліджень

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ